Mbappe odveo Francusku u osminu finala

Doznali smo ime još jedne reprezentacije koja se plasirala u osminu završnice Svjetskoga prvenstva, a to je Francuska koja je nakon Australije slavila i u dvoboju s Peruom. Izabranici Didiera Deschapmsa pobijedili su 1:0 i time osigurali prolaz dalje.

Francuska i Peru u uvodnih desetak minuta bili su nekako samozatajni, s previše respekta jednih spram drugih a onda se u 12. minuti okuražio Pogba i uputio udarac iz velike udaljenosti koji uopće nije bio bezopasan budući da je lopta završila malo pored vratnice.

Dvije minute nakon toga Varane je glavom bio zamalo neprecizan nakon ubačaja iz kuta, a potom smo u 16. minuti vidjeli i prvu javnu opomenu koju je zbog potezanja suparničkoga igrača zaradio Blaise Matuidi.

Sudac iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, koji nije baš najbolje vladao situacijom na terenu, u 23. minuti pokazuje žuti karton i Guerreru kod Perua zbog prigovora. Peruanci su u 31. minuti kreirali svoju prvu veliku priliku kada je Cueva s lijeve strane proigrao Guerrera, ali je Lloris u svom stotom reprezentativnom nastupu sjajno nogom obranio taj udarac.

Francuska je ipak u 34. minuti stigla do vodstva. Giroud je na lijevoj strani njihovoga napada primio loptu i šutirao, vratar Gallese odbio, ali lopta se sretno odbila do Mbappea koji ju je ugurao u praznu mrežu za rezultat od 1:0.

Peruanci su u nastavak susreta ušli sa dva svježa igrača s obzirom da su Farfan i Santamaria zamijenili Yotuna i Rodrigueza, a napadački pristup im se zamalo isplatio u 50. minuti kada je Aquino udarcem s 20-ak metara uzdrmao gredu Llorisovoga gola.

Carrillo je desetak minuta kasnije također pokušao udarcem sa slične udaljenosti, a lopta je završila pored gola. Advincula je u 68. minuti pokušao udarcem iz daljine, no ni ovaj Peruanac nije naštimao svoje nišanske sprave.

U 74. minuti ubačaj s desne strane za Farfana koji utrčava na drugu vratnicu, ali iz teške pozicije pogađa samo okvir suparničkoga gola. Francuzi su prvu pravu priliku u nastavku susreta imali tek u 82. minuti, a tek što je ušao u igru zaprijetio je Dembele, no sa nekih 13-14 metara i on je gađao pokraj vratnice.

Guerrero je u 88. minuti pokušao iz slobodnjaka s 25 metara, ali Lloris ni pri tom udarcu nije imao značajnijih poteškoća.

EKATERINBURG – Stadion Ekaterinburg Arena. Gledatelja: 32.700.Sudac: Mohammed Abdulla Mohammed (UAE). Utakmica 2. kola skupine B SP-a: Francuska – Peru 1:0 (1:0). Strijelci: 1:0 Mbappe (34). Žuti kartoni: Matuidi i Pogba (Francuska), Guerrero i Aquino (Peru).

FRANCUSKA (4-2-3-1): Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez – Pogba, Kante – Mbappe (od 75. Dembele), Griezmann (od 80. Fekir), Matuidi – Giroud. Izbornik: Didier Deschamps.

PERU (4-2-3-1): Gallese – Trauco, Rodriguez (od 46. Santamaria), Ramos, Advincula – Yotun (od 46. Farfan), Aquino – Flores, Cueva (od 82. Ruidiaz), Carrillo – Guerrero. Izbornik: Ricardo Gareca.