Martić u osmini finala turnira u Wuhanu

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u osminu finala WTA turnira u Wuhanu nakon što je za nešto manje od dva sata svladala Šveđanku Rebeccu Peterson 6:0, 3:6, 6:1.

Nakon što je projurila prvim setom, Martić je zapala u probleme sredinom drugog seta zbog čega se za pobjedu protiv Peterson morala nešto duže zadržati na terenu.

Kod rezultata 3:3 Martić je propustila dvije “break-lopte” na servis Šveđanke da bi zatim u sljedećoj igri ona pokleknula na svom početnom udarcu pa je Peterson stigla do prednosti od 5:3 i servisa za drugi set, prenosi HRT.

Šveđanka je u tome i uspjela, no u trećem setu je ponovno Martić bila dominantna.

U osmini finala Martić će igrati s pobjednicom susreta između Švicarke Belinde Bencic i Rusknje Veronike Kudermetove.