Martić izborila četvrtfinale unatoč problemima sa zglobom

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Birminghamu nakon što je u susretu 2. kola pobijedila Ruskinju Margaritu Gasparjan 6:3, 7:6 (4).

Martić je pobjedu protiv 24-godišnje Ruskinje izborila nakon sat i 40 minuta igre.

U prvom setu presudio je Petrin break za vodstvo 3:1. Međutim, nakon što je oduzela servis suparnici, Martić je zatražila medicinski ‘time-out’ zbog problema sa zglobom. Srećom, nakon što joj je zglob bandažiran, uspješno je nastavila meč.

Drugi set donio je puno više neizvjesnosti. Petra je već u prvom gemu napravila break, međutim Ruskinja je odmah izjednačila na 1:1. Kod 3:2, Gasparjan je još jednom oduzela servis hrvatskoj tenisačici za vodstvo 4:2, no Martić se nije predavala i izjednačila je na 4:4, nakon čega je set otišao u trinaestu igru.

U tie-breaku su obje igračice imale po dva mini-breaka, no pri vodstvu 4:3, Martić je još jednom oduzela servis suparnici za prednost od 5:3 koju je potom obranila i plasirala se u četvrtfinale.

Bio je to njihov drugi dvoboj i druga pobjeda 28-godišnje Dućanke. Prvi put su igrale u polufinalu ovogodišnjeg turnira u Istanbulu, gdje je Martić stigla do svog prvog WTA naslova.

Petru Martić u četvrtfinalu očekuje prošlogodišnja polufinalistica Wimbledona, Latvijka Jelena Ostapenko koja je u drugom kolu svladala Britanku Johannu Kontu 6:3, 6:4. Martić i Ostapenko dosad nisu igrale međusobno.