Marin Čilić nakon velike drame izborio treće kolo Australian Opena

Nakon tri sata i 37 minuta borbe Marin Čilić prošao je u treće kolo Australian Opena. Sa 6:2, 6:7, 3:6, 6:1, 7:6 pobijedio je Francuza Benoita Pairea.

Francuz je prvi stigao do breaka u meču i poveo 2:1, ali je hrvatski tenisač osvojio sljedećih šest gemova i set. U drugom setu Čilić je servirao za osvajanje seta, ali je izgubio servis. Zatim je u tie-breaku poveo 5:3 i izgubio tie-break 6:8, prenosi Index.hr.

Tako izgubljen set šokirao je hrvatskog tenisača, 39. na svijetu, koji je treći set izgubio nakon izgubljenog servisa u osmom gemu. Ipak, četvrtim setom uz dva breaka i za samo 27 minuta Čilić je protutnjao i izborio odlučujući set.

U petom setu nije bilo breaka, jedinu break-loptu propustio je Paire u četvrtom gemu. U tie-breaku, koji se na Australian Openu u petom setu igra do 10, neizvjesno je bilo samo do 2:2. Nakon toga je Čilić osvojio sedam poena zaredom i stigao do pobjede protiv 21. tenisača svijeta.

U trećem kolu Čilića čeka bolji iz duela Bautista-Mmoh.