Marin Aničić donio Kazahstancima europsko proljeće, zabio i Vlašić

Astana slavi Marina Aničića! Naime, mostarski nogometaš zabio je jedini gol na gostovanju kazahstanskog prvaka kod prvaka Češke, praške Slavie, a taj gol i pobjeda od 1:0 donijeli su Kazahstancima europsko proljeće.

Samo je pobjeda igrala Astani na neugodnom gostovanju u Pragu budući da je Slavia prije ove utakmice imala bod prednosti, međutim Česi su to prosuli i ostali bez proljeća u Europi.

Pobjedonosni gol se dogodio u 38. minuti, a spomenuti Aničić je baš poput Srđana Grahovca odigrao svih 90 minuta za svoju momčad, dok je Marin Tomasov igrao do 68. minute.

Drugi dvoboj Skupine A odigrali su Villareal i Maccabi iz Tel Aviva, a gosti su iznenađujuće slavili s 1:0, no bila je to ipak pirova pobjeda za njih, jer je “Žuta podmornica” već ranije osigurala prolaz dalje, dok Izraelci nisu imali nikakvih izgleda za prezimljavanje u Europi.

Spomenimo kako je kijevski Dynamo s visokih 4:1 pobijedio Partizana u utakmici koja je odlučivala o pobjedniku Skupine B, a sa tri zgoditka na ovoj utakmici proslavio se Junior Moraes. Josip Pivarić je odigrao svih 90 minuta za Ukrajince, dok Domagoj Vida nije bio u konkurenciji za momčad.

Pogodak je zabio i Nikola Vlašić. Dogodilo se to u uvjerljivom Evertonovom gostujućem 3:0 slavlju kod Apollona iz Limassola, a Vlašić je odradio jako dobrih 90 minuta, te na kraju postigao i gol za konačnih 3:0.

Moldavski Sheriff je ušao u zadnje kolo skupine F kao vodeća momčad, ali kako je poražen kod Kopenhagena sa 2:0, te s obzirom na pobjedu moskovske Lokomotive od 2:0 na njihovom gostovanju kod češkog Zlina na kraju su i Danci i Rusi pretekli Moldavce za koje je nastupio i Mateo Sušić, te zaradio žuti karton.