Široki Brijeg: Marija Naletilić predstavlja znanstvenu monografiju o duhanskoj tradiciji Hercegovine

Promocija knjige “Povijesna zbilja hercegovačkoga puka 1918. – 1941. – Utjecaj monopolske Uprave na uzgoj i preradu duhana” autorice Marije Naletilić, održat će se u utorak, 14. listopada 2025. godine u 19 sati u dvorani Glazbene škole Široki Brijeg.

Promociju organizira Matica hrvatska Ogranak Široki Brijeg, a o knjizi će, uz autoricu, govoriti:

  • dr. sc. Marko Ivanković, redoviti profesor
  • dr. sc. Tihomir Zovko, izvanredni profesor

U prigodnom glazbenom programu sudjeluju: HKUD Hercegovac, Glazbena škola Široki Brijeg i Marin Lončar.

Ova znanstvena monografija otvara dosad zanemareno istraživačko područje koje se bavi životom hercegovačkog puka u razdoblju između dvaju svjetskih ratova.

Autorica analizira važnost uzgoja, prerade i prodaje duhana, specifične poljoprivredne kulture koja je duboko utjecala na oblikovanje društvenih, gospodarskih i političkih odnosa u Hercegovini toga vremena, priopćeno je.

(www.jabuka.tv)





1 komentar

Komentiraj: