Maribor “ispustio” Sevillu, Liverpool zabio Rusima sedam komada

Liverpol je u Skupini E s uvjerljivih 7:0 deklasirao moskovskog Spartaka i osminu završnice izborio s prve pozicije osvojivši 12 bodova. U ovoj velikoj pobjedi “Redsa” suparničku mrežu pogađali su Philippe Coutinho tri puta, Sadio Mane u dva navrata, te po jedanput Roberto Firmino i Mohamed Salah.

Nadomak prve pobjede bio je i Maribor, jer je u Ljudskom Vrtu vodio od 10. minute zgoditkom iskusnog marcosa Tavaresa, ali je Sevilla ipak izbjegla poraz zahvaljujući izjednačujućem pogotku Gansa, te kao druga prošla dalje. Spartak će nastaviti sa sudjelovanjem u Europskoj ligi, dok se Maribor oprostio od Europe.

Šahtar je u Skupini F nanio prvi poraz Manchester Cityu svladavši ga sa 2:1, te skupa s Englezima izborio prolaz dalje, no stvari su se odvijale tako da bi Ukrajinci i porazom išli dalje s obzirom na poraz Napolija kod Feyenoorda.

Piotr Zielinski je već u 2. minuti doveo Napoli u vodstvo, ali je Feyenoord golom Nicolaia Jorgensena izjednačio u 33., a do potpunog preokreta stigao u 92. minuti kada je za slavlje Nizozemaca pogodio Jeremiah Juste.

Bernard u 26. i Ismaily u 33. minuti bili su strijelci za Šahtar u toj njihovoj pobjedi protiv jednog “šarenog” sastava što ga je za vodeću momčad Premiershipa izveo Pep Guardiola. Počasni gol za goste zabio je Sergio Aguero iz kaznenog udarca u sudačkom dodatku vremena.

Sezonu iz snova u Ligi prvaka nastavio je turski prvak Besiktas gostujućom 2:1 pobjedom kod Leipziga. Alvaro Negredo u 10. i Anderson Talisca u 90. minuti bili su strijelci za goste iz Istanbula, a taj jedini gol za domaće postigao je Naby Keita u 87. minuti.

Turci su osminu završnice izborili kao pobjednici skupine, a dalje će i Porto nakon uvjerljivog 5:2 domaćeg trijumfa nad Monacom koji ove sezone nije bio ni sjena momčadi iz prošle sezone kada je klub iz Kneževine svojim igrama pobrao simpatije gotovo cijele Europe.

Vincent Aboboukar je postigao prva dva gola za Porto, a Brahimi na isteku prvog poluvremena i utakmica je već tada bila odlučena. U nastavku su mrežu Monaca, na čijem golu nije bilo Danijela Subašića, pogađali još Alex Telles i Tiquinho, dok su strijelci za Francuze bili Kamil Glik i Radamel Falcao.

Zanimljivo je bilo u derbiju večeri u sklopu Skupine H, susretu Reala i Borussie. Domaćin je golovima Mayorala i Ronalda poveo 2:0, pa je Ronaldo na taj način stigao do još jednog vrijednog ostvarenja – postao je prvi igrač koji je postigao golove u svih šest utakmica skupne faze natjecanja.

Borussia se ipak vratila, te golovima sjajnog Aubmeyanga poravnala na 2:2 da bi se u 81. minuti “pojavio” Lucas i svojim pogotkom ipak donio pobjedu “Kraljevima” od 3:2.

Tottenham je bio siguran domaćin i sa 3:0 slavio protiv Apoela, a strijelci su bili Fernando Llorente, Heung Min Son i Georges-Kevin N’Koudou.