Manu Ginobili vodio Spurse do pobjede nad prvacima te se upisao u povijest

Cleveland Cavaliers su sinoć izjednačili na 2-2 u seriji na četiri pobjede svladavši u četvrtoj utakmici doigravanja Istočne konferencije Indiana Pcaerse sa 104:100.

No, priča dana svakako je 40-godišnji Argentinac Manu Ginobili koji je oduševio u pobjedi Spursa nad Warriorsima.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović imao je skromnu večer, u 33 minute upisao je 10 koševa (šut iz igre 4/13, trice 2/8) i šest skokova te dvije asistencije.

Cavaliers su izbjegli katastrofu u Indiani, nakon što su do kraja treće četvrtine izgubili prednost od 16 koševa (49-33) i dopustivši Pacersima da se potpuno vrate u igru.

LeBron James je, iako u trećoj četvrtini zabio samo jedan koš, utakmicu završio sa 32 koša, 13 skokova. Kyle Korver je ubacio 18 koševa. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Inače, ovo je bila 100. jubilarna utakmica LeBrona Jamesa u play-offu u kojoj je upisao 30 ili više koševa. Ispred njega je još samo Michael Jordan koji ima 109 takvih utakmica…

Indianu je predvodio Domantas Sabonis koji je upisao 19 poena. Peta utakmica se igra u srijedu u Clevelandu.

Golden State Warriorsi nisu uspjeli završiti seriju sinoć nakon što su ih u četvrtoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije u San Antoniju Spursi svladali sa 103-90.

Spursi nisu gubili ni jednom sinoć, najveća prednost u prvom poluvremenu im je bila deset koševa, a u drugom 17.

Peta utakmica je na rasporedu u utorak i igra se u Oaklandu gdje će Warriorsi imati priliku ostvariti plasman u drugi krug doigravanja ako pobijede. U tom slučaju u drugom krugu ih čekaju New Orleans Pelicansi.

Na klupi Spursa je sinoć bio Ettore Messina jer je Gregg Poppovich, kojem je preminula supruga Erin prošli tjedan, odlučio ostati s obitelji.

Le Marcus Aldridge bio je najbolji strijelac domaće momčadi sa 22 poena i 10 skokova, a 40-godišnji Argentinac Manu Ginobili je dodao 16 koševa (10 u posljednjoj četvrtini!) uz dodatak kako se usput probio na treće mjesto svih vremena po broju ubačenih trica u play-offu (ispred Reggieja Millera).

Dodajmo tome kako je Ginobili postao rekorder sa 16 koševa s klupe kao najstariji igrač kojem je to uspjelo u karijeri, a zajedno sa suigračem Tonyjem Parkerom stigao je do svoje rekordne 132. pobjede u play-offu (najviše pobjeda nekog tandema u povijesti!).

Warriorsima nije pomogao ni Kevin Durant koji je ubacio 34 koša uz 13 skokova, ni Draymond Green koji je ugrabio 18 skokova.

Washingtion Wizards su također izjednačili na 2-2 u seriji na četiri pobjede svladavši sinioć Toronto Raptorse sa 106-98. Bradley Beal je zabio 31 koš, a John Wall 27 za pobjedu Wizardsa.

DeMar DeRozan je bio najučinkovitiji kod Raptorsa sa 35 poena, šest skokova i isto toliko asistencija.

Milwaukee Bucks su pobjedom od 104-102 nad Bosaton Celticsima izjednačili u seriji na 2-2, a pobjedu im je donio Giannis Antetokounmpo koji je pogodio koš 5.1 sekundu prije kraja.

Antetokounmpo je utakmicu završio sa 27 koševa, dok je Khris Middleton dodao 23. Peta utakmica se igra u Bostonu u utorak.