Mane i Liverpool srušili Chelsea na Stamford Bridgeu

U derbiju drugog kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Stamford Bridgeu pobijedio Chelsea s 2:0 upisavši četvrtu uzastopnu pobjedu u međusobnim ligaškim ogledima.

Oba gola za Redse zabio je Sadio Mane (50, 54).

ljučnim se pokazalo isključenje Andreasa Christensena u posljednjim trenucima prvog dijela. Danski branič je kao posljednji igrač obrane oborio Sadia Manea. Sudac Paul Tierney mu je prvotno pokazao žuti karton, međutim, nakon asistencije VAR-a dodijelio mu je crveni karton, piše Gol.hr.

Christensen je postao prvi igrač koji je isključen u ligaškim ogledima Bluesa i Redsa nakon veljače 2009. Posljednji je “pocrvenio” sadašnji trener Chelsea Frank Lampard.

S igračem više, Liverpool je sve riješio s dva gola u prvih 10 minuta nastavka, a oba je zabio Mane. Senegalski napadač je u 50. minuti zabio za 1:0 nakon ubačaja Roberta Firmina.

Četiri minute kasnije već je bilo 2:0 nakon katastrofalne reakcije domaćeg vratara Kepe. Vratar Chelsea je neoprezno dodao Maneu, koji je mirno zabio za 2:0.

Chelsea se mogao vratiti u život u 74. minuti, no Jorginho nije uspio realizirati jedanaesterac. Njegov udarac odlično je obranio Alisson Becker. Kazneni udarac je skrivio Thiago Alcantara oboriši Tima Wernera kojeg je odlično uposlio Mateo Kovačić.

U ranije odigranom susretu Tottenham je u gostima dobio Southampton s 5:2.Četiri gola zabio je Son, a četiri asistencije upisao Kane.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Brighton porazivši Newcastle sa 3:0.

Na ljestvici vode Everton, Arsenal, Liverpool i Crystal Palace s po šest bodova.