Mandžo odlučio veliki talijanski derbi: Inter propustio šanse, Juve ih kaznio

Juventus je pobijedio Inter 1:0 u derbiju 15. kola talijanskog prvenstva, a strijelac jedinog gola bio je Mario Mandžukić u 66. minuti.

Ubačaj Cancela na drugu vratnicu Mandžukić je glavom pospremio u mrežu. To mu je sedmi prvenstveni pogodak, a ima i dvije asistencije.

Šime Vrsaljko, Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijeli susret za Inter, pruživši solidne partije.

Inter je pružio dobru partiju, ali nije iskoristio nekoliko dobrih prilika pri rezultatu 0:0. Najbliže pogotku bio je Roberto Gagliardini, koji je u 29. minuti pogodio vratnicu.

Dobru situaciju imao je i Matteo Politano u 48. minuti nakon što je obrana Juventusa izgubila loptu blizu vlastitog gola. Mauro Icardi lijepo je poslužio Politana, ali on se spetljao i loše pucao.

Vodeći Juve sada ima 43 boda, 13 više od trećeg Intera. Drugi je Napoli, koji ima utakmicu manje i 32 boda.