Manchester City i Lyon u četvrtfinalu Lige prvaka

Nogometaši Manchester Cityja i Lyona plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

Manchester City je u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka pobijedio Real 2:1 te se s ukupnih 4:2 plasirao u četvrtfinale koje će sljedećeg tjedna igrati u Lisabonu.

City je poveo u 9. minuti golom Sterlinga, Benzema je izjednačio u 28. da bi prolazak domaćinima osigurao Gabriel Jesus u 68. minuti.

Nevjerojatno lošu utakmicu odigrao je inače pouzdani Realov stoper Raphael Varane koji je bio izravni i jedini krivac za oba Cityjeva gola. U 9. minuti je neshvatljivo izgubio loptu u svojem kaznenom prostoru nakon čega ju je Sterling zabio u prazan gol da bi kod Jesusova gola za 2:1 u dvije sekunde napravio dvije katastrofalne pogreške.

Juventus je slavio protiv Lyona s 2:1 u uzvratnoj utakmici. Golove su zabili Memphis Depay za Lyon i Cristiano Ronaldo za Juventus, ali to nije bilo dovoljno za prolazak Juventusa.

Prvak Italije u prvom susretu osmine finala u Francuskoj izgubio je 1:0 i nije uspio uhvatiti zaostatak.

Lyon je tako prošao u četvrtfinale gdje ga čeka Manchester City.