Mallorca srušila Real Madrid

Nogometaši Mallorce napravili su veliko iznenađenje pobijedivši na svom stadionu Real Madrid 1:0 u utakmici 9. kola španjolskog prvenstva.

To je prvi poraz Kraljevskog kluba u ovoj sezoni natjecanja za domaći naslov prvaka.

U momčadi Zinedinea Zidanea nije bilo ozlijeđenog kapetana hrvatske reprezentacije Luke Modrića, kao ni Tonija KroosaGaretha BaleaMarca Asensija, a ostao je i bez Edena Hazarda, koji je dvoboj propustio zbog rođenja četvrtog sina.

Domaća momčad je to na najbolji mogući način iskoristila i ostvarila veliku pobjedu za koju je zaslužan napadač iz Obale Bjelokosti Lago Junior, strijelac jedinog pogotka već u 7. minuti dvoboja.

Značajnu ulogu u pobjedi Mallorce imao je i hrvatski napadač Ante Budimir, iako nije zatresao mrežu, ali je obavio veliki dio posla kako prijetnjama u napadačkim akcijama, tako i u obrambenim zadacima. Mallorca je sačuvala mrežu netaknutom, a pomoglo je i isključenje Alvara Odriozole, koji je u 74. minuti dobio drugi žuti karton.

U poslijepodnevnom dijelu programa Atletico Madrid i Valencia odigrali su 1:1 na Wanda Metropolitano stadionu, a Barcelona je slavila 3:0 na gostovanju kod Eibara.

Atletico je poveo pogotkom Diega Coste iz kaznenog udarca (36), a izjednačio je Dani Parejo iz slobodnog udarca sa 25 metara (82). Na gostovanju u Eibaru, za šestu ovosezonsku pobjedu aktualnog španjolskog prvaka, golove su postigli Antoine Griezmann (13), Lionel Messi (58) i Luis Suarez (66). Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je od 79. minute, kada je zamijenio Nizozemca Frenkieja de Jonga.

Barcelona je vodeća sa 19 bodova, jednim više od Real Madrida. Trećeplasirana Granada ima 17 bodova, a četvrti je Atletico Madrid sa 16. Mallorca se pobjedom preselila iz zone ispadanja, na 14. mjesto sa 10 bodova.