Malaga ispala iz španjolske La Lige

Utakmicama Betisa i Las Palmasa te Levantea i Malage okončano je 33. kolo španjolske La Lige.

Betis je do minimalne pobjede nad Las Palmasom stigao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, kada je Firpo Junior pogodio za konačnih 1:0. Prethodno je u 86. minuti kod gostiju isključen Michel.

Betisu je ovo bila peta uzastopna pobjeda i ova momčad je ostala na sjajnom petom mjestu sa četiri boda više od Villarreala, te ima odličnu priliku izboriti direktan plasman u grupnu fazu Europske lige. Las Palmas ostaje u zoni ispadanja sa 21 bodom i minimalnim šansama za opstanak.

Od sinoć je poznat i prvi putnik u niži rang, a to je Malaga koja je porazom 1:0 od Levantea službeno ispala iz La Lige.

I na ovoj utakmici je jedini gol viđen u sudačkoj nadoknadi, kada je Boateng zabio za pobjedu Levantea.

Malaga, koja je prije nekoliko sezona bila nadomak plasmana u polufinale Lige prvaka, oprostila se od La Lige jer je uvjerljivo posljednjeplasirani sastav na ljestvici sa svega 17 bodova i više nema ni matematičkih izgleda da sustigne upravo Levante koji je prvi iznad crte.