Maksimir gori: Dinamo je u osmini finala

GNK Dinamo igrat će osminu finala Europske lige! Modri su na Maksimiru slavili protiv Viktorije Plzen rezultatom 3:0 (4:2).

Dinamo je do velike pobjede stigao golovima Oršića u 15., Dilavera u 33. i Petkovića u 73. minuti. U prvom susretu igranom u Češkoj Dinamo je izgubio rezultatom 2:1. Prvu utakmicu obilježila su dva pogotka Plzenovog stopera Ludeka Pernice koji je donio preokret Česima, no Dinamo je prikazao sjajnu predstavu na domaćem travnjaku.

Nakon početnom ispitivanja snaga, činilo se kako nijedna momčad ne želi preuzeti rizik, ali onda je Dinamo poveo iz fantastične akcije u 15. minuti.

Sve je započeo Petković koji je prvo lijepo prevario svojeg čuvara, a zatim petom loptu šalje u sredinu šesnaesterca gdje se nalazi Oršić koji lagano matira gostujućeg vratara za 1:0 i erupciju oduševljenja na Maksimiru.

I nakon vodećeg pogotka Dinamo je držao posjed lopte i više napadao. Momčad Nenada Bjelice brzo je povećala vodstvo – u 33. minuti strijelac za Dinamo ovoga puta bio je Emir Dilaver.

Hajrović je ubacio iz slobodnog udarca, obrana gostiju nije bila koncentrirana i Dilaver je lako svladao vratara Kozačika i Dinamo doveo do 2:0.

S dva pogotka prednosti Dinama otišlo se ne odmor, no pred kraj prvoga poluvremena zbog nesportskog ponašanja isključen je trener Nenad Bjelica. Nakon niza prigovora kap koja je prelila čašu kod suca bio je potez Dinamova trenera nakon što je jedan češki igrač odugovlačio s prepuštanjem lopte Modrima.

Sudac je više puta opomenuo trenera Dinama prije isključenja

Domaćini su i u drugom poluvremenu bili bolja momčad. Na samom otvaranju Kozačik je upisao dvije obrane, prvo Hajroviću pa potom i Šunjiću. Hajrović je pokušao još par puta, ali nije došlo do promjene rezultata. No, Dinamo je igrao napadački i tražio je treći pogodak.

U 73. minuti nakon netočnog dodavanja gostiju, Oršić je sjajno povukao do protivničkog šesnaesterca i dodao do Petkovića koji fantastično pogađa za 3:0.

Dinamo je posljednji put doživio europsko proljeće u sezoni 1969/70. plasiravši se u četvrtfinale Kupa pobjednika kupova u kojem je ispao od Schalkea. Dinamo je tada u 1. kolu izbacio Slovan iz Bratislave te Olympique Marseille, a potom izgubio obje utakmice od momčadi iz Gelsenkirchena (1-3, 0-1).

DINAMO: Livaković – Moharrami, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Ademi, Šunjić – Hajrović, Olmo, Oršić – Petković

VIKTORIA: Kozačik – Havel, Pernica, Limbersky, Kovarik – Prochazka, Hrošovsky – Kayamba, Horava, Petržela – Beaugel