Makedonci srušili svjetske prvake Dance, izbornik Lazarov zabio četiri pogotka

Prava mala senzacija u Skoplju. Sjeverna Makedonija pobijedila je svjetskog rukometnog prvaka Dansku 33-29 (17-13) u trećem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo i s trećom pobjedom praktički se potvrdila kao putnik za Slovačku i Mađarsku dogodine.

Izbornički debi iz snova za Kiru Lazarova koji je kao igrač-izbornik usput zabio četiri gola, a njegov pomoćnik Filip Mirkulovski tri. Držao je Kiro, uz napad, i minute odmora, ali teško je bilo doći do daha, a onda i pravih riječi. Kako nije mogao biti u isto vrijeme na dva mjesta, kada je on bio u igri, uz klupu je bio Branislav Angelovski, nekoć igrač Zagreba.

Danci su u Skoplje došli čak i jači nego na SP-u u Egiptu, s povratnicima Henrikom Toftom Hansenom i Lindbergom. Jest da utakmica nije bila toliko važna i presudna, međutim, realna je bila njihova mirna pobjeda jer ugled je nekada jednako važan. Dok su oni osvajali Egipat, Makedonci ondje nisu izgledali nikako izgubivši od Švedske 20-32, Egipta 19-38, Slovenije 21-31, Rusa 20-32… Dobili su tek slabašni Čile 32-29, pišu 24sata.hr.

I onda im mjesec i pol dana kasnije dođe Danska i u 44. minuti imaju 25-17. Holm se napromašivao, Hansen nije zabio ni iz sedmerca i povratka čak ni za svjetske prvake više nije bilo. Nisu baš izgledali previše deprimirano makar ne bi čovjek rekao da je moguće izgubiti od reprezentacije kalibra Sj. Makedonije s 11 Hansenovih pogodaka. Vjerojatno će stvari sjesti na svoje mjesto za tri dana u uzvratu u Aalborgu.

U drugoj utakmici skupine Švicarci su s uvjerljivih 32-19 slavili u Finskoj za prvu pobjedu.