Maestralni Višća zabio hat-trick za trijumf BiH nad Južnom Korejom

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u prijateljskom susretu u Jeonjuu reprezentaciju Južne Koreje rezultatom 3:1.

Odigrala je momčad Roberta Prosinečkog sasvim dobru utakmicu, a junak trijumfa je igrač Basaksehira Edin Višća koji je postigao hat-trick.

Uvodne minute pripale su Bosni i Hercegovini, a vrijedi izdvojiti zaista dvije odlične šanse koje je imao Edin Džeko.

Prvo je bh. napadač u 13. minuti šutirao preko gola nakon dodavanja Todorovića, a u 21. minuti je izaašao sam pred vratara Kima, koji mu dobro brani.

Šehić je uzvratio sjajnom obranom u 27. minuti susreta nakon što se Son prošetao kroz bh obranu, da bi na drugoj strani minut kasnije BiH došla do vodstva. Ćivić je ubacio, Višća je prihvatio loptu i pogodio je za 0:1.

Radost je trajala samo dvije minute. Lee Jae-Sung je prošao kroz obranu i pogodio je za 1:1, piše SportSport.ba.

Ipak, na odmor gosti odlaze vodstvom. Duljević je dugom loptom pronašao Višću, a brzonogi bh. napadač ponovo je precizan za prednost BiH na poluvremenu od 1:2.

Nastavak utakmice ponudio je siromašnu predstavu s obje strane. Koreja je pokušavala doći do izjednačenja, ali konkretne šanse nisu imali.

S druge strane izlaskom Džeke i Pjanića BiH je ostala bez udarne igle i nisu ni gosti ozbiljnije zaprijetili golu koreanskog vratara sve do 79. minuti. Pričuva Bajić sjajno pronalazi Višću koji volejom pogađa za prednost od 1:3.

Do kraja susreta pravih šansi nije bilo. BiH je privela utakmicu kraju i došla je do trijumfa.

Južna Koreja – BiH 1:3 (Jae Sung 30′ / Višća 28′, 45+1′, 79′)

JUŽNA KOREJA: Kim Seung-Gyu, Yun Young-Sun, Ki Sung-Yeung, Oh Ban-Suk, Lee Yong, Koo Ja-Cheol, Jung Woo-Young, Kim Min-Woo, Lee Jae-Sung, Hwang Hee-Chan, Son Heung-Min.

BIH: Šehić, Todorović (od 74. Bičakčić), Ćivić, Zukanović, Šunjić, Bešić, Cimirot (od 85. Lončar), Pjanić (od 57. Sarić), Duljević (od 67. Zakarić), Džeko (od 60. Bajić), Višća (od 82. Milošević).