Luksemburg potopio BiH

Luksemburg je u kvalifikacijama za Euro na domaćem terenu slavio nad BiH 4:1.

Domaći su poveli već u šestoj minuti golom Mathiasa Olesena, dok je u 30. minuti Rodriguez postigao gol iz jedanaesterca za 2:0.

Zmajevi nisu ni primirisali golu Luksemburga u prvom poluvremenu, a katastrofa se nastavila i u drugom, kada je u 55. minuti poslije ubačaja Martinsa lopta odbijena od Mujakića i završila u mreži Vasilja.

Vrijedno je spomenuti i podatak da je prvi udarac u okvir gola Bosna i Hercegovina zabilježila tek u sudačkoj nadoknadi.

Poraz je “ublažio” Gojković pogotkom u trećoj minuti nadoknade, no Rodriguez je “potopio” goste četvrtim golom za konačan rezultat i novi sramotan poraz bh. reprezentacije.

U prilog tome dodajmo kako je ovo šesti poraz nogometnoj reprezentaciji BiH u kvalifikacijama za Euro 2024 koje su i službeno najgore u povijesti.

BiH u nedjelju u Zenici dočekuje Slovačku koja je trenutno druga na ljestvici J skupine s 19 bodova.