Luda utakmica u Puli: Petković pocrvenio zbog bizarnog razloga

U odgođenom susretu 4. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Aldo Drosina pobijedio Istru 1961 s 2:0, a bio je to dvoboj sa čak tri crvena kartona.

Golove za Modre zabili su Amer Gojak u 10. minuti, te Stefan Ristovski u osmoj minuti nadoknade u prazna vrata. Hrvatski prvak je utakmicu završio s devet igrača nakon što su isključeni Kevin Theophile-Catherine (80) i Bruno Petković (90+1), a crveni je dobio i vratar domaćih Lučić.

Susret Istre 1961 i Dinama trebao se igrati 8. kolovoza, no Modri su tražili odgodu zbog priprema za nastup protiv poljske Legije u kvalifikacijama Lige prvaka. Bio je to susret s malo pravih prilika, ali i nevjerojatnom završnicom s tri crvena kartona, poništenim pogotkom iz kaznenog udarca te na koncu golom u praznu mrežu.

Dinamo je poveo golom Amera Gojaka u desetoj minuti. Oršić je ubacio iz kornera, lopta se odbila na rub kaznenog prostora do Ivanušeca koji je pucao, no loptu je na pet metara zaustavio Gojak te zabio za 1:0. Suci su signalizirali zaleđe, no nakon VAR provjere koja je trajala više od tri minute sudac Duje Strukan je pokazao na centar.

U 24. minuti Gojak je ponovo zabio i to petom, no ovoga puta pogodak je ispravno poništen zbog zaleđa. Naime, asistent Štefulj je bio ispred svih igrača Istre. Bila je to lijepa akcija Modrih i pogodak Gojaka petom, no ostalo je 1:0 za Dinamo. Najbolju priliku u prvom dijelu domaćin je imao u 40. minuti, no Lisica je pucao preko gola.

Novu priliku Puljani su imali u 72. minuti, Lisica je odlično prošao, proslijedio za Belju, no Livaković je odlično reagirao.

U 80. minuti Dinamo je ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Theophile-Catherine. No, samo tri minute kasnije gosti su izborili kazneni udarac. Livaković je ispucao loptu, Petković je pobjegao domaćoj obrani, prošao vratara Lučića i pao. Sudac Strukan je pokazao na bijelu točku i dao žuti karton braniču Silvi zbog povlačenja. Međutim, nakon provjere u VAR sobi, poništen je žuti karton Silvi, a crveni je dobio vratar Lučić koji je oborio Petkovića, prenosi Hina.

Strukan je zbog prigovora pokazao i crveni karton nekome na domaćoj klupi. U igru je ušao drugi vratar Gonzalo Collao, Petković je pucao s bijele točke i zabio za 2:0, no sudac Strukan je poništio pogodak i pokazao Petkoviću žuti zbog zastajkivanja. Kako mu je to bio drugi žuti, Dinamov napadač je morao napustiti teren.

U nastavku susreta Istra 1961 je pokušala izjednačiti s igračem više na terenu, ali je u posljednjim sekundama primila i drugi gol. Istra je imala korner, svi igrači domaćeg sastava stigli su u kazneni prostor gostiju, a Ristovski je u kontri pogodio u prazna vrata za potvrdu pobjede.