Liverpool u nadoknadi izborio finale klupskog SP-a

U finalu Svjetskog klupskog nogometnog prvenstva u Dohi igrat će europski prvak Liverpool i južnoamerički prvak Flamengo.Finale je na rasporedu 21. prosinca u 18.30.

Liverpool je u polufinalnom ogledu teškom mukom golom u sudačkoj nadoknadi pobijedio sjevernoameričkog prvaka meksički Monterrey 2:1, dok je Flamengo u utorak svladao azijskog prvaka Al Hilal 3:1.

Redsi su daleko teže nego što se očekivalo porazili “Rayadose”, a pitanje pobjednika odlučio je gol Roberta Firmina u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Meksički sastav se predstavio u dobrom svjetlu, ali ipak nije izdržao. Europski prvak je poveo u 12. minuti golom Nabyja Keite nakon sjajnog proigravanja Mohameda Salaha.

Samo dvije minute kasnije Monterrey je izjednačio preko Rogelia Funesa Morija. Pucao je Jesus Gallardo, Alison Becker je obranio, a Funes je pospremio odbijanac.

Liverpool je u 74. minuti mogao do nove prednosti, no Divock Origi je promašio nemoguće. Kada se već činilo kako ćemo gledati produžetke, Liverpool je stigao do pobjede, a junak je bio Firmino koji je ušao u igru samo pet minuta ranije.

Alexander Arnold je asistirao brazilskom napadaču koji je zabio za pobjedu engleskog sastava. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio zbog ozljede.

Za Liverpool će to biti drugi finale nakon što je 2005. izgubio od brazilskog Sao Paula, dok je Flamengo prvi put izborio finale.