Liverpool u derbiju svladao Manchester United

Nogometaši Liverpoola u najvećem su derbiju engleskog prvenstva na svom Anfieldu svladali Manchester United sa 2-0 (1-0) te sada imaju čak 16 bodova prednosti na vrhu ljestvice.

Liverpool je poveo vrlo rano, u 14. minuti kada je Van Dijk nadskočio obranu gostiju i glavom poslao loptu u mrežu.

Konačnih 2-0 postavio je Salah u trećoj minuti sudačke nadoknade iz protunapada, vratar Alisson ispucao je dugu loptu na polovicu Uniteda, a do nje je prvi stigao brzi Egipćanin i jakim udarcem svladao De Geu.

Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola koja sada ima 64 boda, 16 više uz utakmicu manje od drugog Manchester Cityja. Manchester United je ostao peti sa 34 boda, koliko ima i šest Wolverhampton, dok mu četvrti Chelsea bježi pet bodova.

Ranije u nedjelju Burnley je na svom Turf Muiru svladao Leicester City sa 2-1 (0-1). Gosti su poveli preko Barnesa (33), no u nastavku su domaći golovima Wooda (56) i Westwooda (79) stigli do preokreta. Za goste Vardy kod rezultata 1-1 nije realizirao kazneni udarac u 68. minuti.

Filip Benković nije konkurirao za nastup u momčadi Leicestera.