Liverpool preokretom slavio protiv Arsenala

U derbiju 3. kola engleske Premier lige Liverpool je s 3:1 bio bolji od Arsenala.

Obje momčadi novu sezonu su otvorile s dvije pobjede. Liverpool se u 1. kolu namučio u dvoboju s Leedsom (4:3), a potom je slavio u gostima kod Chelseaja (2:0), dok su Topnici na startu sezone svladali Fulham u gostima 3:0 te kod kuće West Ham (2:1).

Zadnji međusobni dvoboj Arsenal i Liverpool odigrali su krajem kolovoza u engleskom Superkupu, koji je nakon jedanaesteraca pripao Topnicima. Silovito je londonska momčad otvorila i derbi šokiravši momčad Jürgena Kloppa u 25. minuti golom Alexandrea Lacazettea zahvaljujući poklonu domaćeg braniča Andrewa Robertsona, javlja HRT.

No, ubrzo je uslijedio preokret. Mohamed Salah se probio uz korner liniju i pucao, a odbijenu loptu Sadio Mané u 28. minuti posprema u mrežu. Šest minuta kasnije Andrew Robertson se iskupio za pogrešku koja je gostima donijela vodstvo. Trent Alexander-Arnold je ubacio na drugu vratnicu, a Robertson pogađa za 2:1.

Liverpool je pobjedu potvrdio u 88. minuti. Portugalac Diogo Jota je u svom debiju za Redse, nakon osam minuta na terenu, zatresao mrežu za konačnih 3:1.