Liverpool preokrenuo protiv Tottenhama, Lovren nastupio

U derbiju 10. kola engleskog nogometnog prvenstva, reprizi finala Lige prvaka, Liverpool je pobijedio Tottenham s 2-1 nakon što su Spursi vodili na poluvremenu.

Gosti su šokirali Anfield već u 47 sekundi utakmice. Son Heung-Min je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta se od Lovrenove glave odbila u vratnicu, a Kane je pospremio odbijanac u mrežu. Bio je to jedini udarac Tottenhama u prvom dijelu u okvir suparničkog gola.

Liverpool je do kraja poluvremena imao nekoliko sjajnih prilika, no pričuvni vratar Paulo Gazzaniga je radio čuda na vratima “Spursa”.

U 27. minuti je skinuo udarac Salaha s ruba kaznenog prostora, a potom i odbijanac Firmina. Samo dvije minute poslije obranio je udarac Virgila van Dijka, a nedugo potom i fantastičan udarca Alexandera-Arnolda.

Liverpool je uspio izjednačiti u 52. minuti preko kapetana Jordana Hendersona, a europski prvak je okrenuo rezultat u 75. minuti golom Mohameda Salaha iz kaznenog udarca. Prekršaj je napravio Serge Aurier oborivši ManeaDejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool, a u 50. minuti je dobio žuti karton.

Manchester United je napokon našao “žrtvu” pobijedivši na gostovanju Norwich City s 3-1. Bila je to tek prva pobjeda “Crvenih vragova” u zadnjih pet kola i prva pobjeda ove sezone na gostovanjima.

United je u prvom poluvremenu zabio dva gola, ali i zapucao dva kaznena udarca. Strijelci su bili McTominay (21) i Rashford (30), dok su udarce s bijele točke promašili Rashford Martial. Točnije njihove udarce je zaustavio Tim Krul postavši prvi vratar koji je u jednoj utakmici ‘skinuo’ dva kaznena udarca nakon Maartena Stekelenburga kojem je to uspjelo prije tri godine. U drugom dijelu Martial je zabio za 3-0, a poraz domaćina je ublažio Onel Hernandez u 88. minuti.

Osim što je osvojio važne bodove, United se upisao u povijest kao prvi klub koji je stigao do brojke od 2.000 golova u Premiershipu. Jubilarni 2000-ti gol zabio je McTominay.

Arsenal je nakon devet minuta vodio 2-0 protiv Crystal Palacea no gosti su u nastavku susreta uspjeli iščupati remi (2-2).

Za “Topnike” su zabili Sokratis Papastathopoulos (7) i David Luiz (9), dok su strijelci za goste bili Luka Milivojević (32-11m) i Jordan Ayew (52).

Liverpool ponovno ima šest bodova više od Manchester Cityja, Leicester je treći s 20 bodova, koliko ima i Chelsea na četvrtom mjestu.

Arsenal je peti sa 16 bodova, dok je Manchester United na sedmoj poziciji s 13 bodova.

REZULTATI:
Liverpool – Tottenham 2-1 (Henderson 52, Salah 75-11m / Kane 1)
Arsenal – Crystal Palace 2-2 (Papastathopoulos 7, David Luiz 9 / Milivojević 32-11m, Ayew 52)
Norwich City – Manchester United 1-3 (Hernandez 88/ McTominay 21, Rashford 30, Martial 73)
Newcastle United – Wolverhampton 1-1 (Lascelles 37 / Castro 73)

U subotu:
Manchester City – Aston Villa 3-0 (Sterling 46, De Bruyne 65, Gündogan 70)
West Ham – Sheffield United 1-1 (Snodgrass 44 / Mousset 69)
Brighton – Everton 3-2 (Gross 15, Maupay 80-pen, Digne 90+4 ag / Webster 20-ag, Calvert-Lewin 74)
Watford – Bournemouth 0-0
Burnley – Chelsea 2-4 (Rodriguez 86, McNeil 89 / Pulisic 21, 45, 56, Willian 58)

U petak:
Southampton – Leicester City 0-9 (Chilwell 10, Tielemans 17, Perez 19, 39, 57, Vardy 45, 58, 90+4-11m, Maddison 85)