Liverpool i Barcelona slavili uvjerljive pobjede u Ligi prvaka

Prvi engleski dvoboj u četvrtfinalu Lige prvaka između Liverpoola i Manchester Cityja otišao je na stranu Redsa koji su na svom Anfieldu odličnom predstavom stigli do pobjede 3:0. Sva tri pogotka domaćin je postigao još u prvom poluvremenu, a u drugom više težio obrambenim zadacima, posebno nakon što je igru zbog ozljede napustio Mohamed Salah.

Dejan Lovren odradio je jako dobru utakmicu u redovima pobjedničke momčadi, javlja Sportnet.hr.

Anfield je prvi pogodak svojih miljenika dočekao u 12. minuti. Bio je to tipičan kontranapad Liverpoola kada je loptu u prostor, u graničnom zaleđu, dobio Mohamed Salah koji proigrava Firmina, ali njegov udarac brani Ederson. Međutim, slabo je reagirala obrana Cityja koja nije izbacila loptu iz kaznenog prostora, do nje je došao Salah i iz blizine poentirao za vodstvo svoje momčadi.

Devet minuta kasnije Redsi su postigli još jedan pogodak, vodstvo Liverpoola podebljao je Alex Oxlade-Chamberlain. Engleski nogometaš dobio je loptu na dvadesetak metara od gola i odličnim udarcem matirao gostujućeg vratara.

Savršeno poluvrijeme za domaću momčad upotpunjeno je nakon nešto više od pola sata igre. Mohamed Salah ovoga se puta našao u ulozi asistenta. Egipćanin je centrirao u kazneni prostor gdje se našao Sadio Mane i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Ono što može zabrinuti navijače Liverpoola svakako je ozljeda Salaha koji je igru napustio u 53. minuti. Očekivano, City je krenuo puno ofenzivnije u drugo poluvrijeme, nekoliko puta pokušao ozbiljnije zaprijetiti, ali sve je otklanjala obrana Redsa.

Barcelona je također bila uvjerljiv domaćin svladavši Romu 4:1, a prva dva zgoditka zapravo su bili autogolovi gostujućih igrača.

Prvu veliku priliku na utakmici imao Rakitić koji je iskosa sa 16 metara uputio prizeman udarac koji je odsjeo na lijevoj vratnici. U 28. minuti Suarezov udarac sjajno brani vratar Alisson, a Barcelona je svoju dominaciju realizirala u 38. minuti kada je filigransku akciju Inieste i Messia pokušao presjeći kapetan Rome de Rossi, ali je nesretno i neobranjivo pogodio vlastitu mrežu.

U 53. minuti uslijedio je prvi Messijev udarac na utakmici, no pucao je ravno u vratara. Nesreća Rome nastavila se u 56. minuti kada su drugi put pogodili vlastitu mrežu.

Rakitić je ubacio za Umtitija, a prije braniča Barcelone loptu je zahvatio igrač Rome Manolas. U pokušaju da je izbije, prvo je pogodio vratnicu, a potom mu se lopta vratila i od njegova koljena završila u mreži. Bio je to čak peti autogol u korist Barcelone u ovoj sezoni Lige prvaka.

Šok nakon drugog gola potrajao je još tri minute, udarac Suareza obranio je Alisson, ali se lopta odbila točno na nogu Piquea, kome nije bilo teško postići treći gol na utakmici. U 78. minuti Roma je konačno došla do velike prilike – Ter Stegen je jako pogriješio predavši loptu Talijanima, ali se uspio vratiti i čudesno obraniti udarac Defrela. Minutu kasnije Ter Stegen je izveo lijepu paradu nakon udarca Perottija, ali je u sljedećem napadu vratar Barcelone ipak kapitulirao.

Prizeman ubačaj Perottija prihvatio je Džeko i neobranjivo iz blizine pogodio mrežu. Roma je zaigrala puno hrabrije, ali su potom primili i četvrti gol, opet nakon velike pogreške.

Ubačaj Gomesa s lijeve strane branič Rome Fazio nije uspio kontrolirati i namjestio je loptu Suarezu koji ne griješi iz blizine za rutinsku i visoku pobjedu Barcelone.