Livaković pogođen s tribina, a nakon utakmice dobio šakom u glavu

U derbiju 30. kola turskog nogometnog prvenstva Fenerbahče je na gostovanju pobijedio Trabzonspor s 3-2, no susret je obilježio kaos u završnici i nakon susreta tijekom kojeg je hrvatski vratar Dominik Livaković pogođen nepoznatim predmetom u glavu, a potom i udaren šakom u glavu.

Završne minute derbija između Trabzonspora i Fenerbahčea pretvorile su se u kaos. Livaković je pogođen predmetom bačenim s tribine, potom je došlo do gužve između samih igrača, a na koncu su i domaći navijači utrčali na teren i fizički napali igrače Fenera.

Utakmica je više puta prekidana zbog bacanja raznih predmeta, a u jednom od prekida stradao je i vratar “Vatrenih”.

Livaković je u osmoj minuti nadoknade pri vodstvu njegove momčadi 3-2 obranio udarac Višće izbacivši loptu u korner. Prilikom pada na travu nezgodno je izvrnuo zglob ostavši ležati u svom golu. U tom trenutku domaći navijači pogodili su ga nekim predmetom i raskrvarili mu bradu. Liječnici su mu zaustavili krvarenje pa se utakmica ipak nastavila.

Međutim, nakon ubačaja iz kornera nastala je velika gužva u kojoj su sudjelovali brojni igrači obje momčadi. Bilo je naguravanja i udaranja s obje strane. Nakon što je primirio situaciju, sudac Halil Meler je svirao kraj, piše Hina.

Dok su gosti na središtu terena slavili važnu pobjedu, dio domaćih navijača je utrčao na teren i napao ih. Odjednom je nastao kaos na terenu i tučnjava između navijača i igrača Fenerbahčea. Policija i zaštitari su imali velikih problema kako bi igrače Fener odveli do svlačionice, a prilikom izlaska s travnjaka jedan od huligana s leđa je šakom u glavu udario Livakovića.

Ministar unutarnjih poslova Ali Yerlikaya objavio je da je pokrenuta istraga o događajima koji su se dogodili nakon utakmice.

Odmah su pokrenute aktivnosti kako bi se identificirali gledatelja koji su ušli na teren nakon nogometne utakmice. Sport je prije svega sportski duh. Nasilje nije prihvatljivo na nogometnim igralištima. Javnost će biti obaviještena o razvoju događaja, poručio je ministar.

Naknadno je objavio da je uhićeno 12 osoba među kojima i napadač na Dominika Livakovića.

Spomenimo i samo utakmicu. Fener je poveo 2-0 golovima Freda (13, 45+4), no Trabzonspor je u nastavku uspio izjednačiti, a strijelci su bili Enis Bardhi (63) i Hassan Trezeguet (78-11m). Pobjedu gostima donio je Michy Batshuayi u 88. minuti. Spomenimo kako je Mislav Oršić bio na klupi domaćeg sastava, ali nije zaigrao.

Napeto je bilo i u susretu između Kasimpase i Galatasarayja, a gosti su na koncu slavili sa 4-3.

Pobjedu Galatasarayju donio je Carlos Vinicius u 90. minuti, a za goste zabili su i Dries Mertens (27) i Mauro Icardi (48, 83), dok su kod domaćina strijelci bili Icardi (34-ag), Aytac Kara (57) i Nuno da Costa (77).

Galatasaray vodi na ljestvici sa 81 bodom, dva više od Fenerbahčea, Treći je Trabzonspor sa 49 bodova.