Livaja: Najvažnija je pobjeda

U Koprivnici je Torcida opet emotivno bodrila Hajdukovu momčad. A novoj pobjedu voljenog kluba nazdravit će posebno danas kada Hajdukova navijačka skupina slavi 73. rođendan.

Za kišom okupanu Koprivnicu, Hajdukov dolazak bio je pravi sportski praznik. Ne čudi stoga da su ulaznice za susret Slavena Belupa i Hajduka prodane u rekordnom roku.

Bez obzira na nepogodne vremenske uvjete, tribine su bile ispunjene do posljednjeg mjesta. Svi su željeli vidjeti u kakvoj je formi splitska momčad i može li Slaven Belupo napokon zaustaviti Hajduk. Na kraju se ispostavilo kako ne može. Hajduk je u prvoj utakmici 13. kola Supersport HNL-a slavio 1:0 i zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice, barem privremeno, piše Večernji list.

Slavili su bijeli u toliko puta viđenom scenariju zadnje dvije sezone, pogotkom Marka Livaje. Najbolji Hajdukov igrač odlučio je pobjednika s bijele točke u 44. minuti i prekinuo post bez pogodaka nakon više od dva mjeseca. Zadnji put bio je strijelac protiv Rudeša, 20. kolovoza. Kada se već bavimo statistikom, vrijedi spomenuti podatak da je Livaja ukupno za Hajduk u 114. utakmica postigao 65 pogodaka.

Najvažnija je pobjeda. Znamo koliko smo puta gubili bodove ovdje. Nakon, ne baš bajnih zadnjih mjesec dana, ova pobjeda dala nam je neki mali mir. Imamo još dosta, dosta za raditi. Moramo biti iskreni, drugo poluvrijeme je bilo loše. Nabijali smo lopte, prave momčadi tako ne igraju. Moramo igrati više napadački. Prvo poluvrijeme bilo je dobro, a kasnije smo se vratili nazad i nije bilo više tih prostora iz prvog dijela. Bolje da je trener zatvorio utakmicu jer, kako smo djelovali, možda bismo i primili gol u zadnjim minutama jer smo samo izbijali lopte. Nadam se da ćemo popraviti našu igru prema naprijed. Ni kod prethodnog trenera to nije bilo dobro. Nadam se da ćemo naučiti lekcije… Žuti karton? Mislim da nije bio, nećemo o suđenju – kazao je Livaja.

Prvu pobjedu ostvario je i Mislav Karoglan. No, Hajdukov trener nije bio potpuno zadovoljan izvedbom svoje momčadi.