Lille je novi prvak Francuske, Kovač s Monacom izborio Ligu prvaka

Malo si je u prošlom kolu zakomplicirao situaciju, pa je Lille u posljednje kolo ušao s imperativom pobjede na gostovanju kod Angersa.

Do pobjede je i došao, i to bez većih poteškoća, već na poluvremenu je imao 2-0, a domaći su tek u nadoknadi drugog poluvremena smanjili na konačnih 2-1.

Tako je ova momčad s francuskog sjevera došla do svoje četvrte titule prvaka u klupskoj povijesti, odnosno prve nakon 10 godina posta. Ponovno je prekinuta PSG-ova dominacija, Francuska je nakon četiri sezone dobila novog prvaka.

U posljednjoj liniji nije se večeras našao naš Domagoj Bradarić, kao ni važna karika u momčadi Christophea Galtiera, suspendiran je kapetan José Fonte.

Pobjeda je nosila gostima tu, toliko željenu, titulu, pa je Lille od starta krenuo po vodstvo. Do njega je i došao, i to već u 10. minuti. Sretni strijelac bio je Jonathan David, iskoristio je odlično dodavanje Renata Sanchesa, piše Telesport.

Kovač uz pomoć Nice do Lige prvaka

Zanimljiva je bila i borba za treće mjesto, odnosno posljednje koje vodu u Ligu prvaka. U toj su utrci bili Lyon i Monaco, koji je čuvao prednost od jednog boda.

Opasno je živio Niko Kovač, njegova je momčad odigrala utakmica bez golova (0-0), a Lyon je na poluvremenu imao vodstvo te držao treću poziciju.

Ipak, momčad Nice je stigla do preokreta i poslala Lyon u Europa ligu, a Monaco u Ligu prvaka.