Liga prvaka: Sablić poražen u Gruziji, Ibraimi zabio 4 gola, favoriti uspješni

U sjeni zbivanja na Svjetskom nogometnom prvenstvu krenula je i nova sezona europskih nogometnih kupova s obzirom da je ovog utorka odigrano osam utakmica 1. pretkola Lige prvaka. Zapravo, neki klubovi, iz onih zemalja s najnižim koeficijentima, već su igrali i pretkvalifikacije, no danas je započeo onaj glavni dio.

Najuvjerljiviji nastup imala je Shkendija, aktualni prvak Makedonije, koji je s 5:0 pobijedio velškog TNS-a. Prvi gol je postigao Izair Emini u 14. minuti, a potom je na scenu stupio Besart Ibraimi, mlađi brat Agima Ibraimijia, koji nastupa za slovenske Domžale, predstojećeg protivnika Širokobriježana u Europi. Naime, on je zabio čak četiri zgoditka i to u razmaku od svega 28 minuta (od 38. do 66. minute) i na taj način već u prvom dvoboju osigurao ogromnu prednost za Shkendiju.

Bivši strateg Širokoga Brijega, Goran Sablić, sa svojim novim klubom Sheriffom iz Tiraspola gostovao je kod gruzijskog Torpeda i izgubio 2:1. Moldavci su poveli preko Ziruya Badibange u 14. minuti, ali je Giorgi Kimadze deset minuta kasnije izjednačio, a Giorgi Kukhianidze u 64. minuti iz kaznenog udarca zabio za potpun preokret i minimalno slavlje Gruzijaca. Za Sheriff je svih 90 minuta na poziciji desnoga bočnoga odradio Mateo Sušić.

Celtic je očekivano lako prošao gostovanje kod armenskoga Alashkerta pobijedivši 3:0 golovima Odsonne Edouarda u 45., Jamesa Forresta u 81. i Calluma McGregora u 90. minuti, a svih 90 minuta za Škote uspješno je odradio i Jozo Šimunović.

Švedski Malmö je istim rezultatom na svome gostovanju slavio na Kosovu kod Drite (Carlos Strandberg, Arnor Traustason, Markus Rosenberg), dok je poljska Legia u Irskoj s minimalnih 1:0 porazila Cork City (Michal Kucharczyk). Podsjetimo, bolji iz tog ogleda u 2. pretkolu igra s pobjednikom sraza Spartak Trnava – Zrinjski, a oni svoj prvi susret imaju na programu u srijedu od 18 sati.

Izraelski Hapoel Beer Sheva će po svemu sudeći u tom 2. pretkolu biti protivnik zagrebačkog Dinama s obzirom da su Izraelci u prvom dvoboju pobijedili estonsku Floru u Tallinu s uvjerljivih 4:1. Za Hapoel su pogađali Ben Sahar u 18., Shir Tzedek u 36. minuti iz penala, Hanan Maman u 52. i Hen Ezra u 85. minuti, dok je počasni gol za Floru postigao Rauno Sappinen u 73. minuti iz kaznenoga udarca.

Prvak Finske HJK Helsinki u gostima je s minimalnih 2:1 svladao Vikingura s Farskih Otoka, dok je Mol Vidi (bivši Videoton) u gostima kod luksemburškoga F91 Dudelangea odigrao tek 1:1.