Liga prvaka: Mile Svilar za povijest, stoti nastup “Mandže” za Juve

Na osam večerašnjih utakmica 4. kola Lige prvaka postignuto je ukupno 20 golova, odnosno dva i pol po susretu, a najučinkovitiji bili su igrači PSG-a porazivši s visokih 5:0 Anderlechta čime su ostvarili i četvrtu pobjedu u Skupini B za siguran prolazak u osminu završnice.

Marco Verratti i Neymar su pogađali gostujući mrežu u prvom poluvremenu, dok je Layvin Kurzawa u nastavku upisao hat-trick, te se na taj način prometnuo u junaka utakmice.

Pored PSG-a iz Skupine B dalje ide i Bayern nakon novog slavlja protiv Celtica, ovog puta u Glasgowu rezultatom 2:1. Za Bavarce su večeras pogađali Kingsley Coman u 22. i Javier Martinez u 77. minuti, a za Celtic Callum McGregor u 74. minuti, dok Jozo Šimunović zbog ozljede nije ni konkurirao za momčad.

Jedan od onih koji su obilježili večer svakako je i srbijanski vratar na golu Benfice Mile Svilar, koji je sa 18 godina i 65 dana postao najmlađi vratar ovog natjecanja s obranjenim penalom nakon što je u 15. minuti zaustavio šut Antony Martiala, no u 45. minuti je zabio autogol na Old Traffordu nakon što se lopta upućena od njegovog sunarodnjaka Nemanje Matića odbila od vratnice do Svilara, a potom pogodivši mladog vratara završila u mreži. U 78. minuti dosuđen je još jedan kazneni udarac za Manchester United, a strijelac za konačnih 2:0 bio je Daley Blind.

“Crveni vragovi” imaju 12 bodova i gotovo sigurno prolaze dalje, ali je zato CSKA napravio veliki korak pri povratku u borbu za drugo mjesto, jer je Basel vodio na svom St. Jacobsu golom Luce Zuffija u 32. minuti, ali su Moskovljani kreirali preokret, te zgodicima Alana Dzagoeva u 65. i Pontusa Wernblooma u 79. minuti slavili sa 2:1, te u dva završna susreta skupnog dijela natjecanja Švicarci i Rusi ulaze bodovno izjednačeni sa po 6 prikupljenih bodova.

Roma je preuzela vrh Skupine C svladavši s visokih 3:0 engleskog prvaka Chelsea. Briljirao je Stephan El Shaarawy, koji je već u 1. minuti nakon akcije Kolarova i Džeke sjajno pogodio volej udarcem s nekih 20-tak metara, a potom je u 36. minuti udvostručio prednost “Vučice”, ovaj put na asistenciju Nainngolana, dok je konačnih 3:0 postavio Diego Perotti u 63. minuti.

Londonski “Plavci” ipak mogu usprkos ovom porazu donekle biti mirni pošto Atletico ni u drugom međusobnom srazu s Qarabagom nije uspio doći do trijumfa odigravši na domaćem terenu tek 1:1 s prvakom Azerbejdžana na čijem golu je ponovno odličan bio bh vratar Ibrahim Šehić.

Španjolac Michel je u 40. minuti zabio gol svojima za šok na Wanda Metropolitano stadionu, a gol za 1:1 postigao je Thomas u 56. minuti. Na kraju su obje momčadi susret okončale s desetoricom pošto je najprije gostima u 59. minuti isključen Pedro Henrique, dok je u 88. minuti pocrvenio i Atleticov Stefan Savić. Nakon večerašnjih utakmica u Skupini C Roma ima 8, Chelsea 7, Atletico 3, a Qarabag 2 osvojena boda.

Mario Mandžukić je zabilježio stoti nastup u dresu Juventusa, pa iako je europski doprvak remizirao u Lisabonu odigravši 1:1 sa Sportingom Torinezi su ovakvim epilogom itekako zadovoljni. “Mandžo” je poput Pjanića igrao od 1. minute, a u 27. uspio je zaraditi i javnu opomenu. Domaćin je sedam minuta ranije poveo golom Brune Cesara, a gol za konačnih 1:1 postigao je Gonzalo Higuain u 79. minuti.

Drugu utakmicu Skupine D odigrali su Olympiakos i Barcelona, a gledatelji na Karaiskakisu nisu vidjeli pogotke.

Ivan Rakitić je za katalonsku momčad igrao od 62. minute zamijenivši Paulinha. Barca je sa ova dva večerašnja remija zadržala vodstvo sa 10 bodova, Juventus ima 7, Sporting 4, dok je Grcima ovo bio prvi bod u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.