Liga prvaka – Mandžo zabio za Juve, Džeko za Romu

U sjeni velikog ogleda PSG-a i Bayerna u srijedu večer odigrano je još sedam utakmica 2. Kola Lige prvaka.

Mario Mandžukić igrao je za Juventus na mjestu prve špice do 60. minuti, kada je ušao Higuain. Mandžukić je tada preselio na bok, a Higuain u 69. minuti postigao prvi pogodak na utakmici.

U 80. minuti Mandžukić je pogotkom zapečatio sudbinu Olympiakosa, koji je u play-offu Lige prvaka eliminirao Rijeku.

Barca je nastavila seriju svojih pobjeda na gostovanju kod Sportinga u Lisabonu, a pravu katastrofu doživio je drugi lisabonski klub Benfica koja je poražena kod Basela 5:0.

Pogotkom Batshuayije u 94. minuti Chelsea je pobijedio u Madridu, Atletico je nakon dva kola u problemima. Roma bježi 3 boda…

Rimljani su naime u gostima pobijedili Qarabag sa 2:1, a jedan gol postigao je i Edin Džeko.

Skupina A: CSKA – Manchester United 1:4 (Kuchaev 90/Lukaku 4, 27, Martial 19, Mkhitaryan 57), Basel – Benfica 5:0 (Lang 2, Oberlin 20, 69, van Wolfswinkel 59-11m, Riveros 76)

Poredak: Manchester United 6, Basel 3, CSKA 3, Benfica 0.

Skupina B: PSG – Bayern 3:0 (Dani Alves 2, Cavani 31, Neymar 63), Anderlecht – Celtic 0:3 (Griffiths 38, Kara 50-ag, Sinclair 90)

Poredak: PSG 6, Bayern 3, Celtic 3, Anderlecht 0.

Skupina C: Atletico Madrid – Chelsea 1:2 (Griezmann 40/Morata 60, Batshuayi 90+4), Qarabag – Roma 1:2 (Pedro Henrique 28/Manolas 7, Džeko 15)

Poredak: Chelsea 6, Roma 4, Atletico 1, Qarabag 0.

Skupina D: Sporting – Barcelona 0:1 (Coates 49-ag), Juventus – Olympiakos 2:0 (Higuain 69, Mandžukić 80)

Poredak: Barcelona 6, Sporting 3, Juventus 3, Olympiakos 0.