Liga Hercegovine: Lijeva Obala pregazila Grude Centar

Grude su domaćini završnice Lige mjesnih zajednica, odnosno Lige Hercegovine koja nam je donijela brojne zanimljive utakmice.

U utorak su u prvoj utakmici igrali predstavnici Stoca (MZ Stolac) i Neuma (Stara MZ). Prolaz dalje izborila je MZ Stolac koja je slavila rezultatom 3:0. U strijelce su se upisali Mladen Raguž, Darko Raguž i Matej Previšić.

Druga utakmica odigrana je između Gruda (Grude Centar) i Širokog Brijega (Lijeva Obala), a prolaz u četvrfinale izborila je ekipa Lijeve Obale rezultatom 6:2 protiv domaćina te jednog od favorita za osvajanje uz Lijevu Obalu.

Za Grude golove su postigli Ivan Ćorluka i Dario Alpeza, a za Široki Brijeg Marin Sesar (4 gola) te po jedan gol Vinko Zadro i Pero Ševo.

Grude Centar su bolje otvorile susret jer su nakon duplog dodavanja izigrali obranu Lijeve Obale te već u prvim minutama poveli s 1:0.

Slavlje je kratko trajalo jer je Marin Sesar iz Lijeve Obale uzeo stvar u svoje ruke (noge).

Samo par minuta kasnije je zabio za poravnanje rezultata, da bi na otvaranju drugog poluvremena Sesar zabio za preokret.

Tu Lijeva Obala nije stala, jer su se uz Sesara u strijelce upisali sjajni Vinko Zadro i Pero Ševo. Sesar je uz sjajna proigravanja zabio još dva gola, tako je Lijeva Obala došla do vodstva 6:1.

Počasni gol za Grude zabio je Ivan Ćorluka te je konačan rezultat bio 6:2.

Posljednja utakmica druge večeri 18. izdanja Lige Hercegovine odigrana je između Mostara (MZ Ilići) i Čitluka (Međugorje), a završila je rezultatom 4:0 za Mostar. Ivan Ljubić (2), Franjo Vrljić i Blago Bubalo bili su strijelci pobjedničke momčadi.

Liga se nastavlja u srijedu 23. kolovoza. U prvoj utakmici u 20:30 sati igraju Čapljina i Stolac, a u 21:30 Posušje i Ljubuški. Nakon te večeri, Lijeva Obala će saznati svog protivnika u polufinalu Lige Hercegovine.