Liga Herceg-Bosne: Široki dramatično do pobjede nad Zrinjskim

Odličnu utakmicu na otvaranju nove sezone Prvenstva Herceg-Bosne odigrali su rukometaši Širokog i Zrinjskog II. Domaćin je na kraju slavio s minimalnih, ali svakako zasluženih 27:26 (13:15).

Širokobriježani su u sezonu ušli s najmlađom momčadi u povijesti kluba i samo oni najoptimističniji nadali su se pobjedi protiv iskusnijih “Plemića”.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i poveli sa 6:4, pa je trener Širokog Mihovil Bilać već u 12. minuti pozvao time-aut nakon koje se njegova momčad “razmahala” i nakon 20 minuta igre imala prednost 11:7. Posebno ubitačne u tim trenucima bile su širokobriješke kontre.

Ipak, nakon toga pomalo neočekivan, ali s obzirom na širokobriješku rukometnu mladost i shvatljiv pad, jer gosti serijom 7:1 dolaze do vodstva 14:12, a na poluvrijeme odlaze s prednošću 15:13.

Široki u uvodnim minutama nastavka bolje igra i ponovno vraća prednost na svoju stranu, no i Zrinjski im stalno “puše za vrat” održavajući rezultatski priključak. Gosti su tako imali i zadnji napad za izjednačenje, ali vratar Širokog Slišković zaustavlja udarac protivničkog igrača pa ostaje konačnih 27:26.

Briljirao je Mate Marušić na poziciji lijevog vanjskog sa 12 pogodaka, dok je Leo Hrkać dodao 7 što će reći da su njih dvojica skupa postigli više od dvije trećine golova domaće momčadi. Škobić je pak predvodio Zrinjski sa 6 postignutih golova.