Unatoč spekulacijama da će LG ove godine u potpunosti izmijeniti svoj nadolazeći flagship model i da se više isti neće zvati G7, pretpostavke su se pokazale djelomično istinitima. Novi flagship se zaista ne zove LG G7, nego je LG kao i kod prethodnog V30S ThinQ, naslov mislioca preselio i na svoj novi flagship. LG G7 ThinQ pomalo smiješnog imena nažalost ne donosi dovoljno inovacija niti promjene dizajna za koju mislimo da je LG-u itekako potrebna. Kako su s prethodnim G6 uređajem isporučivali specifikacije koje i nisu bile s vrha ponude (pokretao ga je Snapdragon 821, a ne tada već viđeni Snapdragon 835), lijepo je vidjeti da je LG ovaj put oslobođeni pravnih restrikcija iskoristio sve najbolje iznutrice koje su na tržištu.
Ono što je novost kod LG-a, a definitivno i novost kod većine pametnih telefona je „nazubljen“ zaslon na vrhu koji nije OLED vrste. Tako da je LG prvi koji je u flagship uređaj ugurao nazubljeni LCD vrhunske kvalitete, rezolucije i strukture piksela. Radi se o 6,1“ IPS LCD zaslonu rezolucije 3120 x 1440 piksela. Raspored samih potpiksela je itekako bitan jer se radi o RGBW strukturi koja će s dodatnim bijelim potpikselom povećati maksimalnu razinu osvjetljenosti zaslona. Omjer stranica je 19,5:9 što sam zub na vrhu čini nezamjetnim i njegovo postojanje nimalo ne oduzima od funkcionalnosti. Zub na vrhu zaslona se može i softverski prekriti što pozdravljamo. Zaslon podržava i HDR 10 standard za gledanje super-kontrastnih video uradaka, prenosi BalkanGadgets.com.
Samo tijelo LG G7 ThinQ je, kao i kod prethodnika, obgrljeno stalkom i sprijeda i straga te je ove godine zaradilo i IP68 certifikat za otpornost na vlagu i prašinu. Samo staklo od kojega je kućište sagrađeno je Gorilla Glass 5.
Stražnja strana novog G7 ThinQ modela podsjeća na prošlogodišnji G6 model tako što ponovno kući dvije kamere i senzor za otisak prsta/power tipku. Raspored kamera je ovaj puta vertikalan što je sada u trendu (khm hvala Apple khm). Radi se o dva 16MP senzora te i ove godine u istom rasporedu i funkcionalnosti, LG ne odustaje od širokokutnih leća.
Prva kamera ima otvor blende f/1.6 s kutom pokrivenosti od 71°, optički je stabilizirana, podržava i laserski autofokus. Druga kamera ima otvor blende f/1.9 te pokriva kut od čak 107°, no nažalost nije optički stabilizirana te ima fiksiran fokus. Obje kamere mogu snimati video zapise u 2160p pri 30 sličica u sekundi po čemu već zaostaju od konkurencije koja gura 4K pri 60 sličica u sekundi.
Iznutrice novog LG G7 ThinQ-a čine Qualcomm Snapdragon 845 (octa-core 4×2.8GHz Kryo 358 Gold jezgre te 4×1.7GHz Kryo 385 Silver jezgre), Adreno 630 GPU, 6GB RAM memorije, 128GB interne memorije (proširive MicroSD karticama), 3000mAh baterija (podržava Qualcomm QuickCharge 3.0 i bežično punjenje).
Od ostalih stvari vrijednih spomena tu su već spomenuti senzor za otisak prsta, Hi-Fi Quad DAC za višestruko veću kvalitetu zvuka preko ulaza za slušalice (da ima i 3,5mm ulaz za slušalice!!!) te Boombox zvučnik (nažalost samo jedan, ništa od stereo zvuka unatoč natprosječnoj glasnoći zvučnika). Da ovaj G7 zasluži i naziv ThinQ, pobrinut će se i umjetna inteligencija koja kao i kod V30S ThinQ, radi samo pri fotografiranju i to tako da korisniku nudi automatsko podešavanje postavki ovisno o subjektu fotografije te da preporuči i neke dodatne filtere također ovisno o subjektu fotografije.
Ništa pretjerano novo i nažalost ništa pretjerano zanimljivo, barem ovako na papiru. Ako imadnemo te sreće pa se poigramo sa G7 ThinQ i uživo, možda nas uređaj iznenadi. Ovako smatramo da je LG propustio još jednu šansu da se pokaže pred jako silnom konkurencijom te napravi nešto novo. Što vi mislite o novom LG G7 ThinQ uređaju? Smatrate li LG uopće relevantnim u flagship utrci?
(www.jabuka.tv)