Lewandowski službeno ušao u Guinnessovu knjigu rekorda

Robert Lewandowski, napadač Bayerna iz Munchena, ušao je u Guinnessovu knjigu rekorda.

Poljski napadač je u rujnu protiv Wolfsburga postigao pet pogodaka za devet minuta – u strijelce se upisivao u razdoblju od 51. do 60. minute susreta te si time donio ulazak u knjigu rekorda.

Tada je srušio cijeli niz rekorda, a četiri takva donijela su mu ulazak u Guinnessovu knjigu rekorda: Postigao je najbrži hat-trick, najbrže je stigao i do četvrtog i do petog pogotka te je postao zamjena koja je postigla najviše pogodaka na jednom utakmici njemačke Bundeslige.

Podsjećamo, Wolfsburg je nakon prvog poluvremena vodio 1:0, a u drugom dijelu susreta trener Bayerna Pep Guardiola je u igru uveo Lewandowskog koji je postigao pet pogodaka u devet minuta.