Levante šokirao Real Madrid! (VIDEO)

Nogometaši Real Madrida su nakon gostovanja u Zagrebu u Ligi prvaka morali na noge Levanteu u španjolskom prvenstvu. Dvoboj za njih nije dobro završio jer je domaćin slavio s 1:0.

Trener Kraljevskog kluba Jose Mourinho je za susret 3. kola Primere kod Levantea pripremio gotovo identičan sastav onome koji je nastupio u Maksimiru protiv Dinama (Kaka i Khedira su započeli umjesto Ronalda i Özila).

Za ovaj dvoboj je ipak bio spreman i najskuplji nogometaš svijeta koji je stradao u Zagrebu nakon starta Jerka Leke, no Mourinho mu je ipak dao tek poluvrijeme te ga je uveo u igru u poluvremenu umjesto Karima Benzeme.

Real je, očekivao, dominirao tijekom prvog poluvremena, no stvari su se za goste zakomplicirale kada je Sami Khedira u jednoj gužvi gurnuo domaćeg igrača te zaradio drugi žuti karton.

Nakon toga su kola za Real krenula nizbrdo, a goste iz Madrida je u 68. minuti šokirao Kone kada je zatresao mrežu, a momčad Josea Mourinha u preostalih dvadesetak minuta nije uspjela izbjeći poraz.

Premda je Real imao dvostruko veći posjed lopte od Levantea (67 – 33), udarci na gol (7-6 u korist Levantea) otkrivaju da je ta nadmoć bila jalova.

Bolje sreće u trećem kolu bio je Realov gradski rival Atletico koji je na krilima skupocjenog pojačanja iz Porta, kolumbijskog napadača Falcaa, deklasirao Racing iz Santandera s 4:0 uz hat-trick spomenutog Falcaa, i jedan pogodak Adriana.