Leona Popović ostala bez postolja, pobjedu odnijela Vlhova

Slovakinja Petra Vlhova pobjednica je šestog slaloma sezone za Svjetski kup u alpskom skijanju održanog u Kranjskoj Gori (Slovenija).

Sa 72 stotinke zaostatka drugo mjesto osvojila je Njemica Lena Dürr, a treće Amerikanka AJ Hurt (+87 stotinki).

Vlhova je zabilježila 31. pobjedu u Svjetskom kupu, 22. slalomsku pobjedu i treću slalomsku pobjedu u Kranjskoj Gori, nakon 2020. i 2022. godine.

Vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa Mikaela Shiffrin nije završila prvu utrku. Nakon 16 od ukupno 43 utrke, Amerikanka vodi sa 929 bodova. Druga je Vlhova sa 722, a treća Italijanka Federica Brignone sa 697 bodova.

U poretku slaloma Shiffrin vodi s 430 bodova, druga je Vlhova s 425, a treća Dürr s 350 bodova.

Hrvatska predstavnica Leona Popović, koja je prvu vožnju završila na drugom mjestu nakon što je dvoja vrata prije cilja pala, drugu je vožnju s bolovima u lijevom koljenu završila na 11. mjestu sa 2,16 sekundi zaostatka za slovačkom skijašicom.

Druga hrvatska predstavnica u Kranjskoj Gori Zrinka Ljutić, koja je prvu vožnju završila na 29. mjestu nakon greške, i u drugoj je vožnji pogriješila i nije završila utrku. To joj je treći slalom u nizu kojeg nije završila.