Leganes na Santiago Bernabeu izbacio Reala iz Kupa Kralja!

Tri od Top četiri momčadi ispale su iz Kupa Kralja i neće otići u polufinalni stadij natjecanja – prvi je povratnu kartu probušio Atletico Madrid nakon ispadanja od Seville, a večeras su zaustavljeni Valencia i Real Madrid.

“Šišmiši” su se nastradali od Alavesa koji je slavio nakon izvođenja jedanaesteraca.

Valencia je bila bolja u prvoj utakmici, gdje su pred svojom publikom slavili s 2:1, no danas su ipak pokleknuli. Svi golovi počeli su stizati u završnom dijelu utakmice.

Prvi gol dobili smo tek u 73. minuti kada Munir zabija za 1:0, no brzi odgovor gostiju u 77. preko Mine vraća nas na rezultatski egal. Udarac koji je domaćem sastavu donio produžetke pa na kraju i pobjedonosne penale došao je od strane Sobrina u 86. minuti.

Još goru večer imali su Kraljevi iz Madrida, javlja SportArena.hr.

Nakon što su u prvoj utakmici slavili u gostima s minimalnih, no opet dovoljnih 1:0, danas su trebali samo rutinski dovršiti posao na Santiago Bernabeuu, ali stvari u utakmici s Leganesom su brzo krenule nizbrdo.

Prvi pogodak za poravnanje, odnosno za preokret zbog golova u gostima, postiže Eraso u 31. minuti susreta, a već tada Zinedine Zidane osjetio je laganu nervozu i znao da mora ubaciti u višu brzinu. To Real ubrzo i čini te početkom druge dionice stvari u normalu vraća Benzema pogotkom u 47. minuti.

Izgledalo je kao da će “Los Blancosi” s moćnom momčadi na terenu ipak osigurati plasman u polufinale, no čak niti momčad koja se sastojala od Modrića, Kovačića, Benzeme, Ramosa i ostalih zvučnih imena, nije uspjela preokrenuti rezultat u svoju korist kada je srca svih navijača slomio Gabriel već u 55. minuti.

Povratka nije bilo, Real je stiskao, no obrana gostiju izdržala je do samog kraja te bukirala plasman u nastavak natjecanja.