Lazio napokon pobijedio i nakon 13 godina osigurao Ligu prvaka

Nogometaši Lazija prekinuli su niz od pet utakmica bez pobjede u talijanskom prvenstvu svladavši na Olimpijskom stadionu u Rimu Cagliari sa 2-1 (0-1).

Time su Rimljani osigurali plasman među četiri najbolje momčadi i Ligu prvaka nakon punih 13 godina.

Gosti sa Sardinije poveli su pred kraj prvog poluvremena kada se udarac Simeonea u 45. minuti na putu prema golu odbio od jednog obrambenog igrača domaćih i prevario Strakoshu, no već u drugoj minuti nastavka Milinković-Savić je poravnao sjajnim udarcem sa 20-ak metara, da bi pobjedu Laziju osigurao Immobile koji je u 60. minuti sjajno iskoristio odlično proigravanje Luisa Alberta za svoj 31. pogodak sezone.

Hrvatski reprezentativni veznjak Marko Rog igrao je za Cagliari do 66. minute.

Lazio je četvrti na ljestvici sa 72 boda, dva manje od druge Atalante, a jednim manje od trećeg Intera, dok je Cagliari ostao 13. sa 42 boda.

Juventus u 92. minuti izgubio od Udinesea i propustio prvu meč-loptu za titulu prvaka