Lakersi nakon osam godina konačno do pobjede u doigravanju

Nakon početnog šoka na otvaranju doigravanja, pobjede su ostvarili Los Angeles Lakersi i Milwaukee Bucksi.

Košarkaši Los Angeles Lakersa u drugom su dvoboju svladali Portland Trail Blazerse 111:88 izjednačivši u seriji na četiri pobjede na 1-1. Lakersi su dobro odradili “popravni ispit” i sjajnom obranom nadigrali protivnika, koji je u tri četvrtine postigao tek 58 poena.

Anthony Davis
 s 31 košem i 11 skokova predvodio je Lakerse, dok je kod Portlanda najbolji strijelac unatoč ozljedi prsta, bio Damian Lillard s 18 koševa. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja za Trail Blazerse je igrao nešto više od 20 minuta s učinkom od četiri koša (šut iz igre 2/6), tri skoka te jednim skokom.

LeBron James je u pobjedu Lakersa ugradio deset koševa, šest skokova i sedam asistencija te s 35 godina dočekao prvu pobjedu u doigravanju u dresu Lakersa.

Prije ove pobjede nad Portlandom, 16-erostruki NBA prvaci zadnji put u završnici su slavili u svibnju 2012. na trećem susretu protiv Oklahome. U travnju 2013. su bez ozlijeđenog Kobea Bryanta izgubili sva četiri dvoboja od San Antonija u prvom krugu doigravanja. Na pobjedu u doigravanju čekali su čak 3016 dana!

Na 1-1 je izjedačio i Milwaukee, vodeća momčad prvog dijela natjecanja. Buckse je u prvom dvoboju šokirao Orlando, no sada su uzvratili Magicu pobjedom od 111:96. Giannis Antetokounmpo predvodio je Milwaukee s 28 koševa i 20 skokova. Brook Lopez dodao je 20 koševa, a igrač s klupe Pat Connaughton 15 uz 11 skokova.

U redovima Orlanda po običaju je najbolji bio Nikola Vučević koji je upisao 32 koša i deset skokova.

Houston Rocketsi su svladali Oklahoma City Thunder 111:98 za vodstvo u seriji od 2-0. Susret je prelomila serija Rocketsa 17:0 na početku posljednje četvrtine. Prvi strijelac Houstona bio je James Harden s 21 košem (uz očajan šut za tricu – 2/11), Danuel House Jr. dodao je 19 koševa, a po 15 su upisali Eric Gordon i Jeff Green.

Kod Thundera se istaknuo Shai Gilgeous-Alexander s 31 košem.

Košarkaši Miami Heata na pola su puta do plasmana u polufinale Istočne konferencije doigravanja NBA lige nakon što su u seriji do četiri pobjede poveli s 2-0 protiv Indiana Pacersa, u drugom njihovom susretu Miami je bio bolji sa 109-100.

Do pobjede su igrači Heata stigli ponajprije odličnim šutom za tricu od čak 51.4 posto, pogodili su 18 od svojih 35 pokušaja s distance, a briljirao je Duncan Robinson koji je pogodio sedam od svojih osam šutova za tri. Robinson je i predvodio strijelce Miamija s 24 koša, a odličnu podršku imao je i od dvojice svojih iskusnih suigrača, Goran Dragić ubacio je 20 poena, a Jimmy Butler je uz 18 pogodaka imao još sedam skokova te šest asistencija.

Kod Pacersa najefikasniji je s 22 ubačaja bio Victor Oladipo, dok su po 17 dodali Malcolm Brogdon Myles Turner. Igrač koji je briljirao na početku nastavka sezone u Orlandu T.J. Warren zaustavio se na 14 koševa promašivši svih pet šutova za tricu.