LA Clippersi bolji od Spursa, uz dominaciju Kawhija i skroman doprinos Zubca

LA Clippersi na krilima Kawhija Leonarda nanijeli su prvi poraz San Antonio Spursima ove sezone.

U povratku Kawhija Leonarda na teren, svladali su “njegove” Spurse sa 103:97, prenosi Sportnet.rtl.hr

Utakmica je bila izjednačena prvih 28 minuta kada Clippersi rade seriju 9:1 i dolaze do vodstva 64:55 na polovici treće dionice, a protiv nekadašnje momčadi odličan je bio Leonard.

Uoči posljednje četvrtine Clippersi su imali pet poena prednosti (80:75), nakon čega rade seriju 11:2, na krilima devet poena Kawhija. Spursi se nisu više uspjeli spustiti na zaostatak od jednog poena.

Leonard je predvodio domaćina do pobjede s 38 poena i 12 skokova, dok je Montrezl Harrell dodao 24 koša. Ivica Zubac dodao je šest poena (2/3 za dva, slobodna bacanja 2/2) i pet skokova za nešto manje od 17 minuta na terenu.

DeMarc DeRozan s 29 poena i sedam skokova te Derrick White s 20 koševa i pet skokova predvodili su Spurse.