Kup Konfederacija :Čileanci se namučili s Kamerunom, ali su opravdali ulogu favorita

Nakon odigranih utakmica 1. kola Skupine A Kupa Konfederacija u kojima su Rusi opravdali ulogu favorita svladavši Novozelanđane 2:0, a Portugal i Meksiko u jednoj istinskoj poslastici odigrali neodlučenih 2:2 uvodni susret Skupine B odigrali su Čile i Kamerun.

Prvak Južne Amerike opravdao je ulogu favorita i u ovom dvoboju, kao i cijelom natjecanju, te zasluženo pobijedio prvaka Afrike sa 2:0.

Čile, koji je utakmicu započeo bez Alexisa Sancheza i Claudija Brava, bio je mnogo bolji suparnik u prvom poluvremenu, a malo prije odlaska na odmor Vargas je uspio postići gol. Čileanci su već proslavili vodstvo, ali je Damir Skomina nakon sugestije video asistenata odlučio poništiti pogodak zbog zaleđa.

Njegova odluka je, razumljivo, razljutila nogometaše Čilea, ali se na kraju ispostavila točnom jer je napadač ove selekcije bio u “milimetarskom zaleđu”.

Čile je i u nastavku utakmice bio bolji tim na terenu i propuštao je prilike da riješi pitanje pobjednika sve do 81. minute kada je Arturo Vidal na asistenciju rezerviste Alexisa Sancheza lijepo pogodio glavom i doveo svoj tim u vodstvo od 1:0.

Kada se činilo da će utakmica biti završena tim rezultatom, Vargas je pogodio za konačnih 2:0 u drugoj minuti sudačke nadoknade. Zanimljivo, Vargasov gol je u prvi mah poništen, ali je video analizom utvrđeno da je bio regularan pa je Skomina pokazao na centar.

Čile sada vodi na ljestvici Skupine B sa tri osvojena boda, dok Njemačka i Australija svoj dvoboj 1. kola igraju ovoga ponedjeljka od 17 sati.