Krupa “pogodila” Željezničar, preokret Zrinjskoga u Bijeljini

Nogometaši Zrinjskoga usamljeni su na vrhu premijerligaškoga poretka nakon današnjih utakmica 6. kola Lige za prvaka.

“Plemići” su slavili gostujuću 2:1 pobjedu kod Radnika u Bijeljini, iako je domaćin prvi poveo prekrasnim pogotkom iskusnoga Velibora Đurića koji je u 19. minuti s nekih 25 metara udaljenosti pogodio mrežu svoga bivšega kluba.

Samo dvije minute iza toga Srećković je uzdrmao gredu gola Zrinjskoga, a kazna za taj promašaj uslijedila je u 37. minuti kada Slobodan Jakovljević nakon kornera pogađa za 1:1. Podsjetimo, on je bivši igrač Radnika što će reći da je poput Đurića i on zabio bivšem klubu.

Radnik je od 54. minute igrao s desetoricom zbog isključenja Radovića, a Zrinjski je tu igračku prednost materijalizirao kojih pet minuta prije kraja susreta kada Samir Bekrić postiže još jedan lijep gol s nekih 25 metara udaljenosti.

Momčad Blaža Sliškovića na vrhu poretka trenutno ima tri boda viška u odnosu na Željezničar koji je u gostima poražen od Krupe sa 2:0. Golove za domaćina postigli su Nusmir Fajić u 31. minuti na asistenciju Mirosavljevića, te Lazar Marjanović u 57. minuti nakon proigravanja Balabanovića.

Šesto kolo Lige za prvaka biti će kompletirano sutrašnjim (17.00) derbijem Sarajeva i Širokoga Brijega.