Krstanović u dvije minute srušio Hajduka na Maksimiru (2:1)

Nogometaši Dinama pobijedili su Hajduk u najvećem hrvatskom derbiju na Maksimiru 2-1. Dva gola za ‘modre’ zabio je Ivan Krstanović.

Visoki napadač Dinama utakmicu je počeo na klupi, a u igru je nakon dugog čekanja pokraj aut linije ušao tek u 74. minuti. No, Krstanović je u samo dvije minute pokazao da nije zaboravio zabijati. Najprije je u 80. minuti sretno i spretno zabio nakon ubacivanja iz kornera još jednog rezerviste Mehmeta Alispahića. A onda se samo minutu kasnije sjurio u kazneni prostor Hajduka, ruši ga James i sudac je pokazao na bijelu točku.  Penal je izveo sam Krstanović i zabio za konačnih 2-1 u 81. minuti.

Dinamo je od samog početka više držao loptu u svojem posjedu, no akcije Hajduka i brze kontre Anasa, Ozobića i Vukušića stvarale su velike probleme ‘modrima’. Iz jedne polukontre Hajduk je i zabio u 14. minuti. Anas je vrhunski poslužio Vukušića koji iz neposredne blizine zabija lijep gol pokrej nemoćnog Kelave.

Do kraja poluvremena nastavio se pritisak Dinama, no bez učinka. Prijetili su ‘modri’ i u drugom dijelu, no Beqiraj i Rukavina pucali su uglavnom pokraj gola odličnog Blaževića. A onda je napokon trener Dinama odlučio u igru uvesti Krstanovića koji je u već opisanom scenariju doni pobjedu Dinamu u najvećem derbiju hrvatskog nogometa i sporta uopće.