Krstanović strijelac u pobjedi Lokomotive nad Dinamom, Rijeka se približila

Nakon što je Dinamo drugim porazom od Lokomotive u manje od dva mjeseca propustio prvu priliku za potvrdu naslova, Rijeka je u drugom susretu jučerašnjega dana u HNL-u deklasirala zaprešićki Inter s 5:1, smanjivši zaostatak za Modrima dva kola prije kraja prvenstva na četiri boda.

Rijeka je bez većih problema pobijedila Inter s 5:1, produživši niz bez poraza od Intera na svom travnjaku na devet utakmica. Zadnji put zaprešićki sastav u Rijeci je slavio 6. studenog 2010. godine, a na zadnjih šest ligaških gostovanja u Rijeci postigao je tek jedan gol.

Pobjedu još uvijek aktualnom hrvatskom prvaku donijeli su Alexander Gorgon (2), Maxwell Acosty (39), Jakov Puljić (60), Leonard Zuta (73) i Zoran Kvržić (78), dok je utješni gol za goste zabio Herdi Prenga (90).

Golove za Lokomotivu protiv Dinama zabili su Dejan Radonjić (4), Ivan Krstanović (13) i Ivan Šunjić (90+3), dok je pogodak za goste zabio Hilal El Arbi Soudani (66-11m).

Zanimljivo, Lokomotiva je u ožujku slavila protiv Dinama 4:1 ostvarivši prvu pobjedu u 28. međusobnih susreta. Sada je pak prvi put u povijesti spojila dvije uzastopne pobjede protiv “modrih”.

Domaćin je poveo u četvrtoj minuti, a pogodak je postigao Dejan Radonjić. Nakon dvostrukog proigravanja s Ivanom Krstanovićem, Radonjić je sam povukao s centra i s lijeve strane ušao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut Livakovićeva gola. U 13. minuti već je bilo 2:0. Ovoga puta Radonjić je uzvratio Krstanoviću asistenciju. Pobjegao je po lijevoj strani i ubacio Krstanoviću. Napadač lokosa je pucao, Benković je s crte odbio njegov udarac, a Krstanović je iz drugog pokušaja zabio za 2:0.

Najbolju priliku u prvom dijelu Dinamo je imao u 44. minuti kada je Gavranović bio je prekratak nakon ubačaja iz slobodnog udarca. U 52. minuti Soudani je s vrha kaznenog prostora pucao i pogodio vratnicu.

Lokomotiva je u 55. i 64. minute imala sjajne prilike kojima je mogla razriješiti pitanje pobjednika, ali su Krstanović i Bavić bili neprecizni. Modri su smanjili u 66. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Soudani. Prekršaj je nakon ubačaja iz kornera skrivio vratar Hendija nokautiravši Benkovića. U 79. minuti je Soudani mogao izjednačiti, ali je njegov pokušaj sa 20 metar završio u okviru gola.

Sve dvojbe razriješio je Ivan Šunjić u posljednjim trenucima susreta.

Dinamo vodi na ljestvici sa 70 bodova, Rijeka je druga sa 66 boda, a treći je Hajduk sa 62 boda i utakmicom manje. Lokomotiva je skočila na peto mjesto s 45 bodova.