Krenula je nova Liga prvaka: Napoli srušio prvaka Europe, remi Borussije i Barcelone

U utorak navečer stigla je nova sezona Lige prvaka. Nova sezona otvorena je skupinama E, F, G i H, a svojevrsni derbiji igrali su se u utakmicama između Napolija i Liverpola te Borussije Dortumnd i Barcelone.

U skupini E Lige prvaka Napoli je s 2:0 pobijedio europskog prvaka Liverpool. Igralo se odlično, no nije bilo golova sve do 82. minute kada Dries Mertens iz penala dovodi Napoli u vodstvo. U 92. minuti Llorente zabija na 2:0 i zasluženu pobjedu Napolija.

U drugoj utakmici skupine RB Salzburg je s čak 6:2 nadigrao Genk, a u prvom dijelu bilo je čak 5:1. Tri gola je u prvom poluvremenu zabio Norvežanin Erling Haland, koji je postao prvi tinejdžer u povijesti Lige prvaka koji je u svom debiju postigao hat-trick u jednom poluvremenu, prenosi Gol.hr.

Izjednačio je 15 godina star rekord Waynea Rooneyja, koji je također kao tinejdžer u svom debiju u Ligi prvaka postigao hat-trick Fenerbahčeu. Bilo je to 2004. godine, a za to mu je trebalo sveukupno 54 minute.

Remi Bosussije i Barcelone, slabašnom Interu samo bod protiv Slavije

U skupini F u Dortmundu Borussia i Barcelona su odigrali borbenu utakmicu koja je završila 0-0, a domaćini su promašili i penal. Barca je počela utakmicu s Messijem i Ivanom Rakitićem na klupi, a u prvom dijelu nije bilo golova.

U 57. minuti Semedo je srušio Sancha u kaznenom prostoru, a udarac Marca Reusa s bijele točke obranio je vratar Barcelone Ter Stegen. U 59. minuti u igru su ušli Messi i Rakitić, dok je u 75. minuti Brandt pogodio gredu, a Messi je mogao u zadnjim sekundama postići gol.

Remi u Dortmundu

U Milanu je Inter nakon tri pobjede u Seriji A dočekao prašku Slaviju kao apsolutni favorit, no Talijani su se sramotnog poraza spasili tek u sudačkoj nadoknadi. Neuvjerljivi Inter dominirao je u prvom dijelu, ali u 64. minuti Česi su neočekivano poveli golom Nigerijca Petera Olayinke, koji je nakon obrane Handanovića prvi došao do lopte i zabio iz blizine, prenosi Gol.hr.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Sensi je iz slobodnog udarca pogodio gredu, a odbijenu loptu je iz voleja u gol pospremio Nicolo Barella. Marcelo Brozović igrao je 71. minute za Inter.

Rezultati po skupinama, utorak 17. rujna:

Skupina E:

• Napoli – Liverpool 2:0  (Mertens, Llorente)
  • RB Salzburg – Genk 6:2 (Haland 2′, 34′, 45′, Hee-Chan 36′, Szoboszlai 45+2′, Ulmer 66’// Lucumi 40′, Samata 52′)