Kraj natjecanja u Ligi prvaka za tri bivša osvajača

Utakmicama šestog kola Lige prvaka okončano je natjecanje po skupinama A, B, C, D. Najzanimljivije je svakako to što je sedmerostruki europski prvak Milan završio ovogodišnji put u Europi, a također iz Lige prvaka su ispali i bivši europski prvaci Porto i Borussia Dortmund.

Milan u posljednjem kolu skupine B na svom terenu dočekao Liverpool koji je imao stopostoni učinak. Talijanima je trebala pobjeda te su uz to osluškivali rezultat na utakmici Porta i Atletica, za drugo mjesto u skupini.

Ipak Liverpool je nakon preokreta slavio s 1:2, a kako je Atletico slavio na gostovanju kod Porta s 1:3, Milan je na kraju završio posljednji u skupini s 4 boda te je tako završio ovogodišnji europski put.

Milan je poveo preko Tomorija u 29. minuti, a Redsi su preokrenuli preko Salaha u 36. i Origija u 55. minuti.

U drugoj utakmici Atletico je slavio golovima Grizemanna u 56, Coreae u 90. i De Paula u 92. minuti, a počasni pogodak u 95. minuti za domaće postigao je Sergio Oliviera iz jedanaesterca.

Liverpool je tako zauzeo prvo mjesto u skupini s uvjerljivih 18 bodova, dalje kao drugi ide Atletico sa sedam bodova, a kao treći natjecanje u Europskoj ligi nastavlja Porto s pet bodova.

Posljednje utakmice skupine A odigrane su u ranijem terminu. PSG je uvjerljvo slavio protiv Club Bruggea s 4:1, a pogađali su po dva puta Mbappe (2. i 7. minuta) te Messi (38. i 76.), a počasni pogodak za Belgijce postigao je Rits 68. minuti.

U drugoj utakmici ove skupine Leipzig je svladao Manchester City s 2:1. Za Nijemce su pogađali Szoboszlai u 24. i Silva u 71., dok je gol za City postigao Mahrez u 76. minuti.

City i PSG idu kao prvi i drugi u daljnju fazu natjecanja, a Leipzig nastavlja svoj put kroz Europsku ligu.

U skupini C Ajax je s 4:2 bio bolji od Sportinga te je tako ostvario maksimalan učinak. Za Nizozemce su pogađali Haller (11m) u 8, Anthony u 42, Neres u 56. i Berghuis u 62. minuti, dok su za Portugalce strijelci bili Santos u 22. i Tabata u 78. minuti.

U drugoj utakmici Borussia Dortmund je bila bolja od Bešiktaša s uvjerljvih 5:0. Za žuto-crne su pogađali Malen u 29, Reus (11m) u 45. i 53. te Haaland u 68. i 81. Ipak, Dortmund kao treći nastavlja natjecanje u Europskoj ligi, iako ima isti broj bodova kao i Sporting, ali Portuglaci zbog boljeg međusobnog omjera nastavljaju daljnji put u Ligi prvaka.

U skupini D Real je s 2:0 bio bolji od Intera, a pogađali su Kroos u 17. i Asensio u 79. minuti, a zanimljivo je kako je Luka Modrić prvi put u povijesti nosio kapetansku traku Kraljeva.

U drugoj utakmici Shakhtar i Sheriff su odigrali 1:1, a za ukrajinski sastav je pogodio Fernando u 42, dok je za Moldavce strijelac bio Nikolov u 93. minuti.

Real i Inter idu u osminu finala Lige prvaka, a Sheriff kao treći ide u Europsku ligu.