Kraj LeBronove vladavine na Istoku? Celtics srušili prvake Warriorse!

Boston Celticsi produžili su svoj čudesan niz pobjeda na 14, nakon što su s 92:88 slavili protiv aktualnih prvaka Golden State Warriorsa. Gosti su u jednom trenutku imali 17 poena prednosti, no Boston je malo po malo to nadoknađivao i u konačnici upisao veliku pobjedu, pobjedu s kojom je poslao poruku ostatku lige.

Najbolja obrana lige zaustavila je ponajbolji napad i limitirala jednog šutera kao što je Steph Curry na svega devet poena! Warriorsi su vodili sve do pred kraj treće četvrtine kada je stiglo prvo vodstvo Celticsa, čija je početna petorka zabila dvoznamenkasti broj poena.

Jaylen Brown bio je najbolji strijelac s 22 poena, 18 je ubacio Al Horford, 16 Kyrie Irving, te po 12 Marcus Morris i Jayson Tatum. Najbolji je strijelac kod Warriorsa bio Kevin Durant s 24 koša.

LeBron James je s Miamijem i Clevelandom igrao u sedam uzastopnih finala NBA lige, a nakon ove predstave Bostona mnogi vjeruju da je možda stigao i kraj njegove vladavine na Istoku. Uostalom, Cleveland izgleda očajno na početku sezone i tek se neki dan izvukao iz negativnog omjera pobjeda i poraza (8-7).

Tek je početak sezone i rano je još za velike riječi kada je mlada momčad Celticsa u pitanju, no kada Steph Curry kaže da izgledaju dobro…

“Čuo sam da je vrijeme u lipnju (NBA finale na rasporedu) jako lijepo u Bostonu. Finale? Vidjet ćemo. Trenutno izgledaju jako, jako dobro”.

U sjenu velike pobjede Bostona pao je učinak Houston Rocketsa, koji su u dvoboju protiv Phoenixa zabili čak 90 poena u jednom poluvremenu, što je drugi najbolji učinak u povijesti NBA lige!

Rocketsi su sa 142:116 bili bolji od Phoenixa, a najbolji je učinak  upisao James Harden, koji je zabio 48 poena, 33 u prvom poluvremenu. Još su čak šestorica igrača Houstona bili dvocifreni po broju poena, od kojih je najviše zabio Ryan Anderson (24).

U momčad Rocketsa se nakon ozljede vratio Chris Paul, koji je odmah upisao double-double (10 poena i 11 asistencija) i to u svega 20 minuta, piše Gol.hr.

Dragan Bender ostao je bez poena u 22 minute na parketu. Promašio je sva četiri šuta, ali je upisao tri skoka i isto toliko asistencija.