Kovačić fantastično zabio u sjajnom derbiju Chelseaja i Liverpoola

Chelsea i Liverpool su podijelili bodove u velikom derbiju engleskog Premiershipa. Liverpool je vodio s 0:2 nakon 26 minuta, ali Plavci iz Londona su do kraja poluvremena izjednačili i završilo je 2:2.

No, ono o čemu svi pričaju nakon derbija, je fantastičan pogodak hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića iz 42. minute s kojim je vratio Chelsea u život.

Mnogi neće pogriješiti u procjeni ako kažu da je ovo Kovačićev najljepši gol u karijeri.

No, krenimo redom. Sadio Mane je doveo u vodstvo Liverpool u 9. minuti. Sjajnu igru Redsa u 26. minuti okrunio je pravom majstorijom Mohamed Salah nakon asistencije Alexander-Arnolda za 0:2.

A pred kraj poluvremena Chelsea dolazi do nevjerojatnog povratka u utakmicu.

U 42. minuti Kovačić je na 18 metara od gola gostiju dočekao odbijenu loptu te je volejom desnicom iz koljena zakucao u gornji lijevi kut Liverpoolovog golmana Caoimhina Kellehera.

On se bacio pod prečku, ali Kovačićev projektil koji je išao od vratnice u mrežu je bio neobranjiv.

Fenomenalni Kovačićev gol označio je veliki povratak Chelseaja, koji je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela stigao do izjednačenja. Kante je asistirao Christianu Pulisicu koji je pogodio za 2:2 i ludnicu na tribinama Stamford Bridgea.

U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao, ali svi koji su gledali ovu utakmicu mogli su uživati u uistnu vrhunskom nogometu.

Inače jedan od junaka Chelseaja, Mateo Kovačić zabija rijetko, ali zato bi mu se ovaj pogodak mogao vrtjeti na špicama nogometnih emisija. Četvrti gol u 158. nastupu za Chelsea.