Kovač se zahvalio Heynckesu na snažnoj ekipi koju mu je ostavio

Trener Bayerna Niko Kovač bio je zadovoljan nakon pobjede protiv svog bivšeg kluba Eintrachta iz Frankfurta u utakmici njemačkoga Superkupa, gdje je Bayern slavio rezultatom 5:0. Također, hrvatski trener se zahvalio Juppu Heynckesu što mu je ostavio vrlo snažnu ekipu.

Bayern je prošle godine osvojio Bundesligu, ali je izgubio u finalu Kupa Njemačke upravo od Kovačevog Eintrachta, a koliko je hrvatski trener bio važan za ovu ekipu najbolje govori podatak da su bez njega u prvoj utakmici izgubili 5:0.

Ipak, Kovač je ostao gentleman do kraja, pa je poželio svom bivšem klubu sve najbolje u budućnosti, ali se i zahvalio i svom prethodniku na klupi Bayerna, Juppu Heynckesu, koji je prošle godine s Bavarcima osvojio Bundesligu, prenosi Klix.ba.

Moram spomenuti i Juppa Heynckesa koji je također zaslužan za ovo. On je s Bayernom osvojio prvenstvo prošle godine i hvala mu što mi je ostavio ovako jaku ekipu. Zabavno je raditi s ovom ekipom, a nadam se da ćemo nastaviti biti uspješni, kazao je Kovač.

Nakon toga Kovač je pričao o Robertu Lewandowskom, a također je istaknuo da su poljski napadač i Kimmich odlično igrali po desnoj strani.

Ne treba puno pričati o Robertu, on je napadač svjetske klase i to je danas pokazao. Nije lagano postići tri pogotka u 70 minuta. Uspjeli smo u tome da im ne dopustimo velike šanse, što sam zamislio ranije, a prvih 20 minuta nije bilo nimalo lagano zbog kompaktnosti Eintrachta. Kimmich i Lewandowski su utakmicu učinili još lakšom za nas sjajnom igrom po desnoj strani. Zadovoljan sam i nadam se da će ovaj trofej dati snage za budućnost, a naravno, svom Eintrachtu želim sve najbolje i da im sezona bude uspješna kao i prošla, kazao je Kovač.

Bayern će bundesligašku sezonu otvoriti za 11 dana, kada ih očekuje dvoboj protiv Kramarićeva Hoffenheima.