Kovač bez milosti prema bivšem klubu

Bivši trener Eintrachta Niko Kovač vratio se u Frankfurt, ali sada na klupi Bayerna i nije imao milosti prema svom bivšem klubu. “Bavarci” su slavili sa 3-0, dva pogotka zabio je Franck Ribéry (35, 79), a jednog Rafinha (89), dok u sastavu Eintrachta nije bilo hrvatskog napadača Ante Rebića.

U 17. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je u subotu na svom stadionu svladao Herthu sa 3-1, a hrvatski branič Tin Jedvaj je za Leverkusen odigrao cijeli susret. Dva pogotka za Bayer zabio je Havertz (23, 49), a jednog Volland (5).

Düsseldorfska Fortuna, koje je prije četiri dana iznenadila Borussiju Dortmund (2-1), je u gostima kod Hannovera slavila sa 1-0 pogotkom Olivera Finka u sudačkoj nadoknadi (90+2), upisavši treću uzastopnu pobjedu.

Hrvatski nogometaš Josip Elez, koji je veći dio jesenskog dijela sezone bio standardni prvotimac Hannovera, drugu utakmicu zaredom ostao je na pričuvnoj klupi.

Stuttgart je na domaćem terenu protiv Schalkea izgubio sa 1-3, a strijelci za goste bili su Skrzybski (10), Salif Sané (70) i Kutucu (78). Lijevi branič Stuttgarta Borna Sosa, koji se je oporavio od ozljede, ostao je na klupi za pričuve.

Leipzig je golovima Klostermanna (22) i Tima Wernera (44) vodio 2-0 nakon prvog poluvremena protiv Werdera, ali gosti iz Bremena su u nastavku došli do izjednačenja preko Maxa Krusea (67) i Josha Sargenta (77). No, Leipzig je ipak uspio doći do pobjede, a strijelac za 3-2 bio je Bruma (87).

Dan ranije u derbiju kola vodeća Borussia iz Dortmunda je na svom terenu svladala drugoplasiranu imenjakinju iz Moenchengladbacha sa 2-1 (1-1) i bježi šest bodova Bayernu.

U nedjelju Augsburg dočekuje Brekalov Wolfsburg, a Kramarićev Hoffenheim igra protiv Mainza i time će biti zaključen jesenski dio njemačkog prvenstva, a nastavak natjecanja u Bundesligi kreće 18. siječnja.