Kosovski klub upisao povijesnu pobjedu u Europi

Kosovski klub Ballkani upisao je povijesnu pobjedu na gostovanju kod turskog Sivasspora u trećem kolu grupne faze Konferencijske lige.

Gosti su pobijedili 4:3 u dramatičnoj utakmici, a prva je to pobjeda u europskom natjecanju za neki kosovski klub.

Utakmica nije krenula dobro za Kosovare. Ulvestad je zabio već u prvoj minuti za Turke, no uslijedio je preokret.

Najprije je u 20. minuti pogodio Thaqi, a onda u 31. Potoku. Thaqi je u 66. minuti bio asistent za pogodak Korenice, koji je zabio za vodstvo 1:3. No Sivasspor se vratio u utakmicu. Yesilyurt je u 75. pogodio za 2:3, a u sudačkoj nadoknadi je Yatabare poravnao na 3:3. No tu nije bio kraj. Krasniqi je zabio u 94. minuti.

Ballkani je trenutno na prvom mjestu u skupini i ima realne šanse za prolazak u drugi krug. U prošlom je kolu izgubio od Slavije Prag 3:2, a u prvoj je utakmici, također povijesnoj za kosovski nogomet, remizirao s Clujom.